Kard. Cantalamessa: Wejdź w tę intymną przestrzeń, w której jesteś tylko ty i Bóg

Kard. Cantalamessa: Wejdź w tę intymną przestrzeń, w której jesteś tylko ty i Bóg
Fot. Vatican News - Italiano / YouTube.com
Krzysztof Bronk / vaticannews.va / KAI / tk

W Watykanie trwają rekolekcje papieża i Kurii Rzymskiej. Od czasu pandemii odbywają się one w formie indywidualnej. Na każdy z tych dni kaznodzieja domu papieskiego przygotował jednak dwuminutowe rozważanie, przeznaczone dla odbiorców watykańskich mediów.

Kard. Raniero Cantalamessa skupił się na pytaniu, które Pan Jezus postawił św. Marcie przed grobem jej brata Łazarza: „Wierzysz?”. - Odstaw na chwilę na bok to wszystko, czego nauczyłeś się z katechizmu i co powtarzasz w wyznaniu wiary – mówił kard. Cantalamessa.

DEON.PL POLECA
- Wejdź w tę intymną przestrzeń, w której jesteś tylko ty i Bóg. I zadaj sobie to pytanie: czy wierzę? (…) Św. Paweł mówi, że sercem wierzymy, a ustami wyznajemy. Czy moje wyznanie wiary wypływa z serca? – pytał.

- Wiara otwiera nowe horyzonty. Tylko ona może nam dać odpowiedź na odwieczne pytania człowieka: kim jestem, skąd pochodzę, dokąd zmierzam? Era cyfrowa podsuwa nam nowy obraz, który może nam uświadomić, czym jest wiara. Sieć internetowa. Wchodzisz na stronę Google i jesteś połączony. Cały wirtualny świat stoi przed tobą otworem. Coś podobnego daje ci wiara. Bez kabli, bez żadnych dodatkowych kosztów. Krótka modlitwa, proste poruszenie serca, jedno spojrzenie na obrazek Jezusa na twoim stole… i jesteś połączony. Połączony nie ze światem wirtualnym, lecz rzeczywistym. Jedynym, który jest naprawdę rzeczywisty, bo wieczny, bo jest to świat Boży – mówił kard. Cantalamessa.

DEON.PL POLECA

Źródło: Krzysztof Bronk / vaticannews.va / KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Kard. Cantalamessa: Wejdź w tę intymną przestrzeń, w której jesteś tylko ty i Bóg
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.