Kard. Guixot o braterstwie: nie tworzymy nowej religii

Kard. Guixot o braterstwie: nie tworzymy nowej religii
fot. La Civiltà Cattolica / YouTube
Vatican News / pk

- Przez braterstwo nie chcemy tworzyć nowej religii, ale sprawić, by rosła świadomość, że wszyscy jedziemy na jednym wózku - powiedział w rozmowie z Radiem Watykańskim kard. Miguel Angel Ayuso Guixot.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego brał udział w obchodach Światowego Dnia Ludzkiego Braterstwa na wystawie Expo 2020 w Dubaju.

DEON.PL POLECA

Kard. Guixot pokreślił, że dokument o ludzkim braterstwie Franciszka i Wielkiego Imama Al-Tayyeba nie jest mapą z wyznaczonym celem, ale zobowiązaniem, które ma być realizowane dzień po dniu, aby pracować razem dla wspólnego dobra. To stopniowe przyczynianie się, wraz z innymi wierzącymi i ludźmi dobrej woli, do uzdrowienia zranionego świata. Papieski delegat uważa, że choć niektórzy obawiają się dialogu i zdrady swoich wierzeń, to na ogół wyznawcy innych religii rozumieją, jak ważne jest przesłanie braterstwa.

"Nie tworzymy nowej religii, ale uznajemy, że jedziemy na jednym wózku"

- Niektórzy boją się, że próbujemy stworzyć nową religię lub że braterstwo stanie się nowym światowym kultem. Jest wręcz przeciwnie. Promując braterstwo przypominamy jedynie, że - jak wielokrotnie powtarzał Ojciec Święty - "wszyscy jedziemy na tym samym wózku". Na początku nowego roku papież wspomniał również, że dzisiaj raczej "każdy sobie rzepkę skrobie". Musimy pracować, aby ludzkość mogła zostać uzdrowiona ze swoich słabości, a to wymaga, abyśmy wszyscy świadczyli usługi na rzecz społeczeństwa. Stąd ciągłe przypominanie przez papieża, że to obowiązek każdego człowieka, nie opcja, ale konieczność i wyzwanie, od którego zależy przyszłość ludzkości. Widzimy, że musimy iść do tych grup społecznych, gdzie rana jest głębsza, gdzie jest większa potrzeba doświadczenia uzdrowienia. Musimy iść tam, gdzie jest kryzys uchodźców, bieda, nierówności. To wymaga współpracy całej ludzkości - mówił kard. Miguel Angel Ayuso Guixot.

 

Źródło: Vatican News / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Kard. Guixot o braterstwie: nie tworzymy nowej religii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.