Kard. Parolin: ufamy że Franciszek niebawem powróci do pełnienia swej posługi

Kard. Parolin: ufamy że Franciszek niebawem powróci do pełnienia swej posługi
Papież Franciszek (Fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI)
KAI/dm

- Mamy nadzieję, że wkrótce powróci do pełnienia swojej posługi - takie życzenie wobec papieża przyjętego do kliniki Gemelli wyraził kard. Pietro Parolin, watykański sekretarz stanu.

- Towarzyszymy mu naszą miłością - powiedział dziennikarzom najbliższy współpracownik papieża.

I dodał: - Modlimy się i mamy nadzieję, że wszystko będzie można rozwiązać tak szybko, jak to możliwe i że będzie mógł powrócić do pełnienia swojej posługi.

Zapytany bardziej szczegółowo o stan zdrowia papieża i zakres operacji, kardynał odpowiedział: - Nie wiem, co powiedzieć. Czytaliście komunikat, w którym użyto bardzo technicznych wyrażeń. Nie mam żadnej wiedzy ani w jednym, ani w drugim sensie.

Jeśli chodzi o ewentualność, że pobyt w Gemelli może wiązać się dla papieża z pewnego rodzaju „przekazaniem władzy”, kard. Parolin kategorycznie to wykluczył: - Nie będzie absolutnie żadnego przekazania władzy. Ojciec Święty pozostanie w szpitalu przez czas niezbędny do przeprowadzenia operacji, a następnie wznowi swoją działalność, nawet z łóżka, w służbie Kościołowi. Jeśli będą pilne sprawy, zaniesiemy je tam.

DEON.PL POLECA

Kard. Parolin był pytany o stan papieża Franciszka podczas inauguracji nowego Centrum Pielgrzymów - Info Point Jubilee 2025, przy Via della Conciliazione 7.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Walter Kasper, George Augustin

Miłość, która wykracza poza granice, znajduje się u podstaw tego, co nazywamy „przyjaźnią społeczną”. Gdy miłość ta jest autentyczna, wówczas przyjaźń w obrębie społeczeństwa umożliwia prawdziwą powszechną otwartość.

Żyjemy w świecie, w którym zmiany gwałtownie...

Skomentuj artykuł

Kard. Parolin: ufamy że Franciszek niebawem powróci do pełnienia swej posługi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.