Kard. Péter Erdő: Eucharystia to centrum i szczyt życia chrześcijańskiego

Kard. Péter Erdő: Eucharystia to centrum i szczyt życia chrześcijańskiego
fot. 52nd International Eucharistic Congress / YouTube
KAI / pk

- W Budapeszcie wszystko już jest zapięte na ostatni guzik, a miasto czeka na uczestników tego wyjątkowego wydarzenia, które rozpocznie się już w najbliższą niedzielę - podkreśla kard. Péter Erdő.

- Nie tylko będziemy mówić o Eucharystii, ale przede wszystkim będziemy adorować Najświętszy Sakrament i się Nim karmić - w przededniu Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego wskazuje na to prymas Węgier podkreślając, że w centrum tego ważnego dla życia Kościoła wydarzenia znajdą się również współcześni męczennicy Eucharystii.

Współcześnie męczennicy Eucharystii

W Budapeszcie wszystko już jest zapięte na ostatni guzik, a miasto czeka na uczestników tego wyjątkowego wydarzenia, które rozpocznie się już w najbliższą niedzielę. Na zakończenie spotka się z nimi Papież Franciszek. Kard. Péter Erdő wskazuje, że ważnym elementem przygotowania była peregrynacja po węgierskich parafiach Krzyża Misji, który zawiera relikwie wielu świętych i błogosławionych czcicieli Eucharystii. - Zależało nam na przypomnieniu, że także współcześnie mamy męczenników Najświętszego Sakramentu - podkreśla kardynał przypominając m.in. "węgierskiego św. Tarsycjusza". Chodzi o ks. Jánosa Brennera, który został zamordowany, kiedy szedł z Komunią do chorego. Gdy znaleziono go martwego przyciskał ręką do serca niesiony przez siebie Najświętszy Sakrament. Wspominani będą także kapłani, którzy w czasach komunizmu w ukryciu sprawowali Eucharystię w więzieniach i obozach pracy.

Centrum i szczyt życia chrześcijańskiego

- To jest centrum i szczyt życia chrześcijańskiego. Zależy nam na tym, by tę prawdę z mocą odkryło jak najwięcej wierzących - mówi prymas Węgier podkreślając, że młodzież, nie tylko w Europie, coraz bardziej odkrywa znaczenie i moc adoracji. Kard. Erdő wyraża nadzieję, że Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny będzie też czasem budzenia nadziei w świecie, który z trudem wychodzi z długiego czasu pandemii. Jak mówi, jej widocznym znakiem będzie ponad tysiąc dzieci, które w dniu otwarcia kongresu przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Kard. Péter Erdő: Eucharystia to centrum i szczyt życia chrześcijańskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.