W Budapeszcie zaśpiewa dla papieża 2100-osobowy chór

W Budapeszcie zaśpiewa dla papieża 2100-osobowy chór
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
PAP / pk

Mszę, którą papież Franciszek odprawi 12 września na zakończenie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w Budapeszcie, poprzedzi 2-godzinny program kulturalny - poinformowało biuro prasowe Kongresu w poniedziałek późnym wieczorem.

Przed mszą, która rozpocznie się o godz. 11.30, wystąpi 2100-osobowy chór złożony z 82 mniejszych chórów pod dyrekcją Ferenca Sapszona. Wśród występujących muzyków będą ghanijsko-węgierska piosenkarka Sena Dagadu oraz węgierska wokalistka Gabi Toth, a także zespół a cappella Jazzation.

Chór i orkiestra Węgierskiej Opery Państwowej wykonają utwór Zoltana Kodalya Te Deum.

W programie wezmą również udział dwie sportsmenki, które uczestniczyły w paraolimpiadzie w Tokio: startująca w sprintach i skoku w dal Luca Ekler oraz szermierka Gyoengyi Dani. Świadectwa wiary złożą zaś aktorzy Anna Kubik i Csaba Pindroch.

52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny odbędzie się w dniach 5-12 września. Pierwotnie planowano go na zeszły rok, ale został przesunięty z powodu pandemii koronawirusa.

Budapeszt po raz drugi będzie organizatorem Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Poprzednio było to w 1938 r.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

W Budapeszcie zaśpiewa dla papieża 2100-osobowy chór
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.