Kard. Sepe o wizycie papieża Franciszka w Neapolu: krótka ale owocna

Kard. Sepe o wizycie papieża Franciszka w Neapolu: krótka ale owocna
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
KAI / pk

Z wielką radością mieszkańcy Neapolu oczekiwali na przyjazd papieża Franciszka. Uważamy go za naszego brata, bliskiego duchowi miasta, które zawsze było otwarte na innych i gościnne - stwierdził miejscowy metropolita.

Kard. Crescenzio Sepe podkreślił, że to spotkanie było okazją do pogłębienia ducha braterstwa i otwartości.

Włoski purpurat zaznaczył, że choć wizyta była krótka i ograniczyła się praktycznie do jednego wydarzenia, czyli wykładu Franciszka na wydziale teologicznym papieskiej uczelni, to jednak była czymś ważnym dla miasta i całego regionu.

"Rzeczy, które powiedział nam papież były ważne w pewnym sensie dla wszystkich, gdyż dotyczyły pogłębienia wymiaru międzykulturowego i międzyreligijnego, które dla Franciszka są tak ważne" - stwierdził kard. Sepe.

"Przedstawiono także dokument o braterstwie, który papież podpisał z wielkim imamem Al-Azhar w Abu Zabi. Była to okazja do ponownego wczytania się w te zadania, które Kościół, także poprzez badania teologiczne, chce powierzyć wszystkim ludziom dobrej woli".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Zobacz z bliska Papieża Franciszka

Grzegorz Gałązka to autor kanonizacyjnego portretu Jana Pawła II. Od kilkudziesięciu lat fotografuje życie w Watykanie. Dzięki jego znakomitym zdjęciom możemy ujrzeć Franciszka takiego, jaki jest naprawdę - spontanicznego, ekspresyjnego,...

Skomentuj artykuł

Kard. Sepe o wizycie papieża Franciszka w Neapolu: krótka ale owocna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.