Kilkadziesiąt tysięcy włoskich nastolatków spotka się z papieżem

Kilkadziesiąt tysięcy włoskich nastolatków spotka się z papieżem
PAP / tk

W Poniedziałek Wielkanocny w Rzymie odbędzie się ogólnokrajowa włoska pielgrzymka nastolatków, pod hasłem #seguimi (tłum. "pójdź za mną"). Swój udział zapowiedziało już ponad 50 tys. młodych ludzi, a głównym punktem program będzie spotkanie z papieżem na Placu św. Piotra.

Inicjatorem wydarzenia, które odbędzie się w Rzymie 18 czerwca, jest ks. Michele Falabretti, odpowiadający we włoskim episkopacie za biuro ds. duszpasterstwa młodzieży. To właśnie z inicjatywy tego gremium do włoskich nastolatków, którzy niechętnie wracają do kościołów po przerwie spowodowanej pandemią, zostało skierowane zaproszenie, by w drugi dzień Świąt Wielkanocnych (we Włoszech jest to tzw. "Pasquetta"), przybyli z pielgrzymką do Rzymu na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Tysiące nastolatków spotka się z papieżem

Pomimo początkowych wątpliwości, czy jest to dobry termin, swój udział zapowiedziało już ok. 50 tys. młodych ludzi, a oprócz nich wielu nie wypełniło jeszcze formularza zgłoszeniowego.

18 maja włoska młodzież zgromadzi się na Placu św. Piotra, gdzie najpierw weźmie udział w papieskiej modlitwie Regina Caeli, a od godzin popołudniowych będzie trwała animacja i śpiewy. O godz. 17.30 dołączy do młodych pielgrzymów Franciszek, który najpierw pozdrowi ich, przejeżdżając między sektorami, a następnie będzie się modlił wspólnie z nimi i skieruje do nich swoje słowo. Spotkanie zakończy się uroczystym wyznaniem wiary, złożonym przez młodych ludzi.

#seguimi to pierwsza ogólnowłoska inicjatywa skierowana do młodzieży od czasów pandemii. Spotkanie jest też okazją do promocji programu duszpasterskiego dla nastolatków i tych, którzy im towarzyszą, zatytułowanego "Seme divento" (tłum. "Staję się ziarnem").

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

Kilkadziesiąt tysięcy włoskich nastolatków spotka się z papieżem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.