"Kontynuujcie swoją pracę". Papież złożył życzenia Caritas Internationalis

"Kontynuujcie swoją pracę". Papież złożył życzenia Caritas Internationalis
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
KAI / pk

- Składam życzenia obchodzącej 70 lat istnienia Caritas Internationalis. Jest bardzo młoda! Musi wrastać i stawać się coraz mocniejsza! - powiedział papież po modlitwie "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.

Franciszek zachęcił tę kościelną organizację charytatywną, by usprawniała swe struktury, "tak aby pieniądze nie trafiały do organizacji, lecz do ubogich".

Oto słowa Papieża Franciszka:

Składam także życzenia obchodzącej 70 lat istnienia Caritas Internationalis. Jest bardzo młoda! Musi wrastać i stawać się coraz mocniejsza! Caritas jest na całym świecie miłującą ręką Kościoła skierowaną do ubogich i najbardziej potrzebujących, w których obecny jest Chrystus. Zachęcam was do pokornego i kreatywnego kontynuowania waszej służby, abyście docierali do najbardziej zmarginalizowanych i do wspierania integralnego rozwoju jako antidotum na kulturę odrzucenia i obojętności.

W szczególności popieram waszą globalną kampanię Together We (Razem My), opartą na sile wspólnot w promowaniu troski o stworzenie i o ubogich. Rany zadane naszemu wspólnemu domowi dramatycznie dotykają najsłabszych z nas, ale wspólnoty mogą się przyczynić do koniecznego nawrócenia ekologicznego. Dlatego zapraszam Was do włączenia się w kampanię Caritas Internationalis! A wy, drodzy przyjaciele z Caritas Internationalis, kontynuujcie swoją pracę nad usprawnieniem organizacji, tak aby pieniądze nie trafiały do organizacji, lecz do ubogich. Dobrze usprawniajcie tę organizację.

DEON.PL POLECA

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

"Kontynuujcie swoją pracę". Papież złożył życzenia Caritas Internationalis
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.