Watykan: jutro różaniec do Matki Bożej z Guadalupe

Watykan: jutro różaniec do Matki Bożej z Guadalupe
Papież Franciszek (Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)
Vatican News/KAI/dm

W tym roku papież nie odprawi Mszy w intencji Ameryki z okazji święta Matki Bożej z Guadalupe. Tym razem przypada ono bowiem w niedzielę. Zamiast tego przebywający w Rzymie Latynosi zgromadzą się jutro na różańcu na placu św. Piotra.

Coroczne Msze w rocznicę objawień Matki Bożej z Guadalupe stały się w Watykanie dobrze zakorzenioną tradycją zapoczątkowaną jeszcze przez Benedykta XVI i kontynuowaną przez papieża Franciszka.

Tym razem zamiast Mszy w bazylice watykańskiej Papieska Komisja ds. Ameryki Łacińskiej proponuje różaniec na placu św. Piotra. Rozpocznie się on jutro o godz. 10.00. Każdą dziesiątkę poprowadzą przedstawiciele innego kraju. Z Latynosami będzie się modlił przewodniczący Komisji kard. Marc Ouellet. Nabożeństwo zakończy Anioł Pański z papieżem.

- Święto Matki Bożej z Guadalupe przypada w ostatni dzień objawień maryjnych azteckiemu Indianinowi św. Juanowi Diego. Za dziesięć lat będziemy obchodzić 500. rocznicę tego wydarzenia - mówi ks. Rodrigo Guerra, sekretarz Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej.

DEON.PL POLECA

Zaznacza, że „papież ostatnio przypomniał o znaczeniu dobrego przygotowania tego jubileuszu objawień w Guadalupe, który będziemy obchodzić w 2031 r. Franciszek chce byśmy połączyli to z przygotowaniami do Jubileuszu Odkupienia w 2033 r.

Tym różańcem na placu św. Piotra rozpoczynamy tę drogę modlitwy i publicznego świadectwa, poprzez które katolicy z Ameryki uznają w Maryi z Guadalupe Matkę Boga i Matkę nas wszystkich, która nas jednoczy i prosi, byśmy wnosili swój wkład w budowanie małego świętego domku, czyli Królestwa Bożego na całym amerykańskim kontynencie”.

Vatican News/KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Watykan: jutro różaniec do Matki Bożej z Guadalupe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.