Kościół wzywa do modlitwy o deszcz i do pomocy w walce z pożarami

Kościół wzywa do modlitwy o deszcz i do pomocy w walce z pożarami
(fot. Exe Lobaiza/cathopic.com)
KAI / ms

W całej Boliwii wierni zaczęli się modlić o deszcz w obliczu długotrwałej suszy, panującej w tym kraju. Zachęcili do tego tamtejsi biskupi, wzywając zarazem do powierzania Bogu także osób walczących w kraju z licznymi pożarami.

W wydanym z tej okazji oświadczeniu Boliwijska Konferencja Biskupia zaapelowała do wszystkich wiernych o włączenie się za pośrednictwem Caritas do pomocy ofiarom kataklizmu.

Informując o ponad 1 mln hektarów amazońskiej dżungli, która spłonęła po boliwijskiej stronie, dokument wyraża przekonanie, że dojdzie do próby wyjaśnienia źródeł kataklizmu. "Oczekujemy, że w sprawie tych pożarów wszczęte zostanie niezależne śledztwo, które pozwoli ustalić ich przyczynę" - napisali w komunikacie boliwijscy biskupi.

Wyrazili przy tym zaniepokojenie miernymi, ich zdaniem, działaniami ze strony władz państwowych. Wskazali, że podlegające prezydentowi Evo Moralesowi służby zrobiły niewiele, aby zahamować rozwój pożarów w kraju.

We wtorek 27 sierpnia administracja głowy państwa zapowiedział, że jest gotowa do przyjęcia międzynarodowej pomocy humanitarnej w związku z szalejącymi pożarami lasów.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kościół wzywa do modlitwy o deszcz i do pomocy w walce z pożarami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.