Kraków: "Miłosierdzie daje życie". Czuwanie przeciw współczesnym formom niewolnictwa

Kraków: "Miłosierdzie daje życie". Czuwanie przeciw współczesnym formom niewolnictwa
(fot. Archidiecezja Łódzka / YouTube.com)
3 miesiące temu
KAI / tk

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbędzie się czuwanie przeciw współczesnym formom niewolnictwa pod hasłem "Miłosierdzie daje życie". Wydarzenie jest organizowane z okazji 10-lecia istnienia Sieci „Bakhita”  Czuwanie odbędzie się w nocy z 3 na 4 września, a Eucharystii będzie przewodniczył abp Grzegorz Ryś.

- Nasza Sieć od 10 lat jednoczy siostry zakonne i osoby świeckie, którym los ofiar handlu ludźmi nie jest obojętny. Na miarę naszych sił i możliwości staramy się pomagać ofiarom, ich rodzinom, a także wytrwale omadlamy sytuacje po ludzku nie do rozwiązania, by Pan był między nami i umacniał, uwalniał, wskazywał światło i rozwiązania – mówi s. Katarzyna Grunwald CP z Sieci Bakhita.

Program czuwania "Miłosierdzie daje życie"

W programie czuwania, które rozpocznie się o godz. 20.00, przewidziano wniesienie relikwii św. Józefiny Bakhity, Eucharystię pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia, godzinę świadectw osób, które doświadczyły przebaczenia i same przebaczyły. Ks. dr Krzysztof Matuszewski wygłosi konferencję „Cud przebaczenia”. Będzie także adoracja, uwielbienie oraz możliwość sakramentu pojednania. Czuwanie zakończy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 3.00.

Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa jest międzyzakonną siecią współpracy i wsparcia, stworzoną w celu zwalczania i zapobiegania handlowi ludźmi oraz pomocy pokrzywdzonym w wyniku tego procederu.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: "Miłosierdzie daje życie". Czuwanie przeciw współczesnym formom niewolnictwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.