Kraków: premiera książki abpa Grzegorza Rysia "Chrześcijanie wobec Żydów"

Kraków: premiera książki abpa Grzegorza Rysia "Chrześcijanie wobec Żydów"
Abp Grzegorz Ryś (fot. episkopat.pl / flickr.com)
Deon.pl / tk

W Akademii Ignatianum w Krakowie odbędzie się rozmowa o nowej książce arcybiskupa Grzegorza Rysia "Chrześcijanie wobec Żydów. Od Jezusa po inkwizycję. XV wieków trudnych relacji".  O publikacji porozmawiają: abp Grzegorz Ryś, prof. Jan Grosfeld, prof. Józef Cezary Kałużny, Bogdan Białek i Janusz Poniewierski. Prowadzącym spotkanie będzie Jakub Drath.

Rozmowa o książce abpa Rysia odbędzie na auli wielkiej Akademii Ignatianum w Krakowie, we wtorek 31 stycznia 2023 r. o godzinie 18:00. Informacje o wydarzeniu dostępne są także na FacebookuNa miejscu prowadzona będzie sprzedaż książki "Chrześcijanie wobec Żydów". Po spotkaniu abp Grzegorz Ryś podpisze zakupione egzemplarze. Uczestnictwo w rozmowie jest bezpłatne.

DEON.PL POLECA
Okładka książki abpa Grzegorza Rysia Okładka książki abpa Grzegorza Rysia "Chrześcijanie wobec Żydów"

Najnowsza książka abp. Grzegorza Rysia, historyka mediewisty, ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM. To niezwykła próba ukazania stosunku chrześcijan do Żydów w starożytności i wiekach średnich, zatem w okresie budowania tożsamości zarówno Kościoła, jak i judaizmu rabinicznego.

DEON.PL POLECA

Wspólne relacje wyznawców obu religii od początku naznaczone były napięciem, które z biegiem lat pogłębiało się i obejmowało kolejne dziedziny życia, by osiągnąć apogeum w drugim tysiącleciu chrześcijaństwa. Wtedy to pojawiły się krucjaty, pogromy, wypędzenia i inkwizycja. Powstała rana, którą coraz trudniej wyleczyć.

"Chrześcijanie wobec Żydów" to wyjątkowo odważna, poparta źródłami, analizą tekstów i wydarzeń, a jednocześnie przystępna opowieść o bolesnym pęknięciu we wspólnym dziedzictwie chrześcijan i wyznawców judaizmu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Nie ma bliższych sobie religii i nie ma trudniejszej historii.

Najnowsza książka abp. Grzegorza Rysia, historyka mediewisty, to niezwykła próba ukazania stosunku chrześcijan do Żydów w starożytności i wiekach średnich, zatem w okresie budowania tożsamości...

Skomentuj artykuł

Kraków: premiera książki abpa Grzegorza Rysia "Chrześcijanie wobec Żydów"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.