Ks. Skubiś: św. Jan Paweł II powinien zostać ogłoszony patronem Europy

Ks. Skubiś: św. Jan Paweł II powinien zostać ogłoszony patronem Europy
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

W Polsce i w Europie trzeba otworzyć oczy na nauczanie św. Jana Pawła II, który powinien zostać ogłoszony kolejnym patronem Europy - powiedział 2 września na Jasnej Górze ks. inf. Ireneusz Skubiś, honorowy redaktor naczelny tygodnika katolickiego "Niedziela" oraz twórca i moderator Ruchu "Europa Christi".

Na Mszy św. w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze zgromadzili się m.in. obrońcy życia. W homilii ks. Skubiś podkreślił, że "wartością prawdziwą i podstawową jest obrona życia i rodzącego się człowieka" i dodał: "Europa jest wygodna. Europa nie ma dzieci i dlatego przegrywa".

Odnosząc się do sytuacji we współczesnej Europie ks. Skubiś zaapelował, że "kiedy Stary Kontynent się chwieje, chrześcijanie muszą się policzyć" - Europa jest chora, traci swoją tożsamość a tożsamością Europy jest chrześcijańska wiara - powiedział ks. Skubiś i wskazał na rolę jaką może i powinien odegrać utworzony w zeszłym roku Ruch "Europa Christi".

- Stąd, od Jasnej Góry musi pójść wołanie o powrót do korzeni chrześcijańskich Europy, bo kryzys dzisiejszej Europy polega na odejściu od Boga - kontynuował ks. Skubiś i zauważył z bólem, że to co się dzieje na naszym kontynencie "to rozgrabienie z wartości".

DEON.PL POLECA

Honorowy redaktor naczelny "Niedzieli" odniósł się krytycznie do ideologii gender. Podkreślił, że "jest ona sprzeczna z Objawieniem, ale też z rozumem". - Dzisiaj w Europie promuje się bezbożne prawa przeciw Dekalogowi - dodał ks. Skubiś.

Na zakończenie ks. Skubiś zaapelował o powrót do nauczania św. Jana Pawła II w Polsce i Europie i zauważył, że "św. Jan Paweł II powinien zostać ogłoszony kolejnym patronem Europy".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ks. Skubiś: św. Jan Paweł II powinien zostać ogłoszony patronem Europy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.