Ksiądz Sebastian M. trafił do aresztu. W tle wykorzystywanie seksualne

Ksiądz Sebastian M. trafił do aresztu. W tle wykorzystywanie seksualne
Fot. depositphotos.com
rdc.pl / tk

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach zarzuciła księdzu Sebastianowi M. wykorzystywanie seksualne młodej kobiety. Kapłan trafił do aresztu na trzy miesiące. – Grozi mu do 12 lat więzienia – informuje rzeczniczka prokuratury Krystyna Gołąbek.

- Dowody zebrane w toku postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Siedlcach dostarczyły podstaw do przedstawienia księdzu Sebastianowi M. zarzutu kilkukrotnego doprowadzenia młodej kobiety do obcowania płciowego i do poddania się innym czynnościom seksualnym – powiedziała Krystyna Gołąbek.

Ks. Sebastian M. miał dopuścić się gwałtów w Siedlcach między październikiem 2018 a lutym 2019 roku.

„W tym czasie, tak jak obecnie, Sebastian M. nie pełnił bezpośredniej posługi duszpasterskiej, ponieważ studiował. Duchowny nie przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności” – podaje rdc.pl.

Źródło: rdc.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Żak SJ
18,83 zł
26,90 zł

Rozliczenie z problemem pedofilii w polskim Kościele

Ujawnienie skali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne wstrząsnęło Kościołem w Polsce i na świecie. Reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć...

Skomentuj artykuł

Ksiądz Sebastian M. trafił do aresztu. W tle wykorzystywanie seksualne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.