Mistrzyni olimpijska: byłabym niczym bez Jezusa

Mistrzyni olimpijska: byłabym niczym bez Jezusa
(fot. PAP/EPA/DENNIS M. SABANGAN)
7 lat temu
KAI / mh

"Moje marzenia się spełniły dzięki łasce Bożej i obecności Jezusa w moim życiu, a bez Niego byłabym niczym" - te słowa wypowiedziała publicznie Irlandka, Katie Taylor zaraz po zdobyciu 9 sierpnia tytułu mistrzyni olimpijskiej w boksie. Występująca w kategorii 60 kg 27-letnia zawodniczka zapewniła Irlandii dziewiąty złoty medal olimpijski w historii tego kraju.

Trenerem utalentowanej bokserki z Bray, najmłodszej z czworga rodzeństwa Taylorów, jest jej ojciec, Peter. Czterokrotna mistrzyni świata w wadze lekkiej do zmagań olimpijskich przygotowywała się w małej, zrujnowanej salce, pozbawionej nawet łazienki i toalety. Dziś ta gorliwa chrześcijanka, abstynentka oraz była zawodniczka narodowej drużyny piłkarskiej, jest na ustach całej Irlandii. W finałowej walce pokonała na punkty Rosjankę Zofię Oczigawę.

W wywiadzie dla "Vox Magazine" w 2009 r. Katie Taylor mówiła: "Wierzę, że Bóg stworzył mnie w jakimś celu. On uczynił mnie szybką i kiedy biegnę, czuję, że jest ze mnie zadowolony. Zwyciężać to oddawać Mu cześć" - mówiła zawodniczka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Mistrzyni olimpijska: byłabym niczym bez Jezusa
Komentarze (2)
S
sillybilly
10 sierpnia 2012, 15:39
No dobrze, ale czy boks to "sport" chrześcijański? Bić kogoś? Dla zabawy i na chwałę Bogu?? nie rozumiem takich pytan. przeciez nikt nikogo do tego nie zmusza. boks to rywalizacja, jak komus sie nie podoba to po prostu w tym nie uczestniczy.
A
Agalaura
10 sierpnia 2012, 15:32
 No dobrze, ale czy boks to "sport" chrześcijański? Bić kogoś? Dla zabawy i na chwałę Bogu?? 

Skomentuj artykuł

Mistrzyni olimpijska: byłabym niczym bez Jezusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.