Młodzi Słowacy otwarci na słowa papieża. „Byli obecni na wszystkich spotkaniach”

Młodzi Słowacy otwarci na słowa papieża. „Byli obecni na wszystkich spotkaniach”
Fot. PAP/EPA/LUCA ZENNARO
1 tydzień temu
vaticannews.va / Krzysztof Bronk / tk

- Myślę, że młodzież bardzo głęboko postrzega wizytę papieża – powiedział biskup pomocniczy Bratysławy Jozef Haľko. - Zwłaszcza ci, którzy nie mają pozytywnego doświadczenia we własnej rodzinie, szukają oparcia w tym, co oferuje im Kościół - powiedział hierarcha.

Krzysztof Bronk cytuje biskupa, który mówi, że młodzi z wielką uwagą śledzą papieską podróż. Stąd nadzieja, że Franciszkowi uda się z nimi nawiązać owocny dialog.

Młodzież otwarta na papieża

- Myślę, że młodzież bardzo głęboko postrzega wizytę Papieża. Młodzi witali już Franciszka na lotnisku. Byli obecni na wszystkich spotkaniach. W młodych Słowakach istnieje wielki potencjał duchowy. Takie jest moje doświadczenie. Szukają bowiem sensu życia, szukają, jaką drogą mają przejść przez życie. Zwłaszcza ci, którzy nie mają pozytywnego doświadczenia we własnej rodzinie, szukają oparcia w tym, co oferuje im Kościół – powiedział hierarcha.

Bp Haľko przyznaje, że bardzo pozytywnie ocenia dotychczasowy przebieg podróży. Zapewnił, że biskupi dobrze odnajdują się w papieskich słowach o Kościele, który nie ma być fortecą, lecz docierać do wszystkich.

- Myślę, że na Słowacji idziemy tą drogą. Istnieją mosty, trwa dialog z różnymi środowiskami - mówi pomocniczy biskup Bratysławy. Dodaje zarazem, że sama wizyta papieża okazuje się w tym bardzo pomocna.

Źródło: vaticannews.va / Krzysztof Bronk / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
7,80 zł
12,00 zł

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

Młodzi Słowacy otwarci na słowa papieża. „Byli obecni na wszystkich spotkaniach”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.