Papież spotkał się z premierem i przewodniczącym parlamentu Słowacji

Papież spotkał się z premierem i przewodniczącym parlamentu Słowacji
Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
1 tydzień temu
KAI / tk

Podczas swojej wizyty na Słowacji papież Franciszek spotkał się z premierem tego kraju, Eduardem Hegerem oraz przewodniczącym Rady Narodowej Republiki Słowackiej, Borisem Kollárem wraz z ich rodzinami.

Premier Heger powiedział, że było to „szczere spotkanie”. Pochwalił humanitarne podejście papieża i dodał, że ofiarowali papieżowi dary wykonane przez jego dzieci. „Nasze dwie córki ręcznie zrobiły mydło dla papieża, a syn wręczył mu pocztówkę z krzyżem, który zrobił” – powiedział Heger. Jest on ojcem dziesięciorga dzieci.

Szef parlamentu o Franciszku

Natomiast przewodniczący parlamentu – ojciec czworga dzieci - po spotkaniu z Ojcem Świętym powiedział, że jest on „bardzo postępowy”, podobnie jak jego myśli i opinie, i Franciszek nie czyni rozróżnić między dziećmi z pełnej czy niepełnej rodziny. Według niego papież „idzie z duchem czasu”. Dodał, że Ojciec Święty pobłogosławił także zamiar budowy pomnika świętych Cyryla i Metodego na terenie bratysławskiego zamku. "Szef parlamentu pragnie to uczynić we współpracy z Konferencją Episkopatu Słowacji", poinformowała agencja TASR.

Wcześniej trzej czołowi przedstawiciele Watykańskiego Sekretariatu Stanu spotkali się z premierem Eduardem Hegerem. Jak poinformował rzecznik Watykanu Matteo Bruni, w spotkaniu, które odbyło się w godzinach popołudniowych w gmachu rządu Republiki Słowackiej wzięli udział sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin, sekretarz ds. stosunków z pażstwami, abp Paul Richard Gallagher i substytut, abp Edgar Peña Parra.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa
9,95 zł
19,90 zł

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Papież spotkał się z premierem i przewodniczącym parlamentu Słowacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.