Mocne słowa papieża Franciszka: Ciemność Wielkiego Piątku ogarnia Ziemię Świętą

Mocne słowa papieża Franciszka: Ciemność Wielkiego Piątku ogarnia Ziemię Świętą
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
PAP / pk

Papież Franciszek w liście do katolików w Ziemi Świętej wyraził bliskość ze wszystkimi, którzy cierpią z powodu "absurdalnej tragedii wojny". Dodał, że w obecnych "mrocznych czasach" wydaje się, że "ciemność Wielkiego Piątku ogarnia" tę ziemię i wiele innych części świata.

W opublikowanym w środę w Watykanie przesłaniu papież zapewnił: "Od dawna o was myślę i modlę się za was każdego dnia. Ale teraz, w przededniu tej Wielkanocy, która dla was ma tak wiele wspólnego z Męką, a wciąż niewiele ze Zmartwychwstaniem, odczuwam potrzebę napisania do was, żeby wam powiedzieć, że noszę was w sercu".

DEON.PL POLECA
Podkreślił: "Jestem blisko was wszystkich, w waszych różnych obrządkach, drodzy wierni katolicy, rozproszeni po całej Ziemi Świętej: zwłaszcza tych, którzy w tym czasie najboleśniej cierpią z powodu absurdalnej tragedii wojny, dzieci, którym odmawia się przyszłości, tych, którzy płaczą i cierpią, tych, którzy doświadczają udręki i zagubienia".

Franciszek wyraził nadzieję, że katolicy będą mogli pozostać na ziemi Jezusa.

Podziękował im za świadectwo wiary i za to, że potrafią "żywić nadzieję wbrew wszelkiej nadziei".

"Pragnę, aby każdy z was odczuł moje uczucia ojca, który zna wasze cierpienia i trudy, szczególnie te z ostatnich miesięcy" - wyznał papież.

Przywołał słowa papieża Pawła VI sprzed 50 lat: "Utrzymywanie się stanu napięcia na Bliskim Wschodzie, bez podjęcia jakichkolwiek rozstrzygających kroków w kierunku pokoju stanowi poważne i stałe niebezpieczeństwo, które zagraża nie tylko spokojowi i bezpieczeństwu tych narodów - i pokojowi całego świata - ale także pewnym wartościom niezwykle drogim, z różnych powodów, wielkiej części ludzkości".

Franciszek dodał, że w obecnych "mrocznych czasach, kiedy wydaje się, że ciemność Wielkiego Piątku ogarnia" Ziemię Świętą i "zbyt wiele części świata oszpeconych bezużytecznym szaleństwem wojny, która zawsze i dla wszystkich jest krwawą porażką", katolicy z Bliskiego Wschodu są "ziarnami dobra w ziemi rozdartej konfliktami".

Papież zapewnił: "Nie zostawimy was samych, ale pozostaniemy solidarni z wami poprzez modlitwę i czynną miłość, mając nadzieję, że wkrótce będziemy mogli powrócić do was jako pielgrzymi".

Zaapelował do wszystkich chrześcijan na świecie o konkretne wsparcie i o modlitwę o pokój w Ziemi Świętej.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Mocne słowa papieża Franciszka: Ciemność Wielkiego Piątku ogarnia Ziemię Świętą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.