Mozambik: biskupi wezwali prezydenta do ochrony chrześcijan

Mozambik: biskupi wezwali prezydenta do ochrony chrześcijan
Fot. Annie Spratt / Unsplash
KAI /kb

Przedstawiciele Konferencji Biskupiej Mozambiku spotkali się z prezydentem tego kraju Filipe Jacinto Nyusim, apelując o ochronę wspólnot chrześcijańskich w położonej na północy prowincji Cabo Delgado.

Wskazali też na stale pogarszającą się sytuację społeczną w tej byłej kolonii portugalskiej.

Przewodniczący Episkopatu bp Lucio Andrice Muandula w rozmowie z szefem państwa wskazał, że szczególnie mocno niepokoi hierarchów również sytuacja młodych obywateli Mozambiku.

"Chcielibyśmy, aby to młode pokolenie było wolne od obecnych zmartwień" – powiedział biskup diecezji Xai Xai na południu kraju.

DEON.PL POLECA

Od kilku miesięcy uzbrojone grupy dżihadystyczne dokonują w Cabo Delgado masakr wśród wspólnot chrześcijańskich. Jeden z największych ataków nastąpił 24 marca, kiedy związane z tzw. Państwem Islamskim (IS) bojówki zaatakowały miasto portowe Palma, położone w pobliżu budowanego przez francuską grupę Total dużego kompleksu gazowego. W wyniku zamachu zginęło kilkadziesiąt osób.

We wtorek 27 kwietnia władze koncernu Total ogłosiły, że wskutek destabilizacji regionu przez dżihadystów zamierzają zawiesić całe przedsięwzięcie.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
s. Eliza Myk, s. Tymoteusza Gil, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Odważne kobiety. Niepokorne siostry. Czułe matki

Jedyna taka rozmowa. Wyjątkowe spotkanie. Siostry Tymka i Eliza w osobistym i bardzo intymnym wywiadzie odsłaniają prawdziwy obraz kobiet w habitach – z głową na karku, czułymi sercami i...

Skomentuj artykuł

Mozambik: biskupi wezwali prezydenta do ochrony chrześcijan
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.