Mozambik. Dziesiątki zabitych w atakach islamistów

Mozambik. Dziesiątki zabitych w atakach islamistów
Potężny atak bojówek islamskich. Fot Tima Miroshnichenko / pexels.com
Reuters / tkb

Od środy trwa atak skrajnych islamistycznych bojówek na położone na północy Mozambiku miasto Palma. Świadkowie donoszą o dziesiątkach zabitych i tysiącach ewakuowanych mieszkańcach tej części kraju.

,,24 marca grupa terrorystów przeniknęła do Palmy, podejmując działania, których kulminacją było zamordowanie dziesiątek bezbronnych osób" - przekazał rzecznik sił bezpieczeństwa Mozambiku Omar Saranga.

Siły zbrojne przeszły już do etapu eliminacji islamskich bojówek. Według wielu niespójnych informacji pojawiają się także relacje świadków ataków. Cytowani przez agencję Reutera świadkowie mówią o ciałach leżących na ulicach Palmy, w tym także o zwłokach z obciętymi głowami. Wśród ofiar byli także obcokrajowcy. 

Palma to miasto o ważnym znaczeniu logistycznym, jest bowiem lokalnym centrum związanym z wydobyciem gazu ziemnego z bardzo bogatych złóż znajdujących się w okolicy. Największe znaczenie w tej sytuacji ma prowincja, w której Palma się znajduje: Cabo Delgado.

DEON.PL POLECA

Prowincja ta od 2017 roku jest siedzibą ugrupowań związanych z tak zwanym Państwem Islamskim. Rebelianci dążą obecnie do zajęcia najważniejszych miast w regionie. Palma od dłuższego czasu dawała schronienie wszystkim uciekającym przed przemocą.

Na razie nie podano do publicznej wiadomości, które ugrupowanie rebeliantów odpowiada za ostatnią masakrę.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Asia Bibi, Anne-Isabelle Tollet

Asia Bibi, której życie stało się wołaniem w obronie chrześcijan okrutnie prześladowanych w wielu krajach świata, po raz pierwszy szczerze opowiada o tym, w jaki sposób udało jej się dokonać niemożliwego: przekroczyć próg pakistańskiej celi...

Skomentuj artykuł

Mozambik. Dziesiątki zabitych w atakach islamistów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.