Muniek Staszczyk: Bracie, jedź do Medjugorie! Tam odkryłem Maryję

Muniek Staszczyk: Bracie, jedź do Medjugorie! Tam odkryłem Maryję
Gość Niedzielny / sz

Znany muzyk rockowy dzieli się swoim świadectwem nawrócenia.

Muniek Staszczyk spotkał się w katowickiej Koszutce z młodzieżą przygotowująca się do bierzmowania. Muzyk podzielił się z nimi swoim świadectwem nawrócenia i tym, jak dojrzewał do relacji z Maryją:

"Wcześniej na Matkę Boską nie było miejsca w moim życiu, ponieważ jako mężczyźnie wydawało mi się, że mogę rozmawiać tylko z Jezusem Chrystusem. Dziwne to trochę: urodziłem się w Częstochowie, ale Maryję odkryłem dopiero w Medjugorie. To naprawdę wyjątkowe miejsce".

DEON.PL POLECA

"Bracie, jedź do Medjugorie!" - usłyszał kiedyś od kapłana. Posłuchał go i pojechał tam w 2015 r. Jak sam powiedział, do końca nie wiedział po co. Kiedy opiekunka grupy zaproponowała wszystkim wspólną modlitwę różańcową, zrzedła mu mina. "W Częstochowie zawsze śmialiśmy się z takich ludzi" - powiedział Staszczyk.

O Maryi nie miałem zdania. Śmieszyło mnie to, że ludzie się jej oddawali. Dziś czuję to naturalnie, jak z matką - moją mamą.

Wyjazd do Medjugorie zmienił jego myślenie o Matce Bożej. "Syn wrócił do Mamy, poczułem miłość Maryi i się tej modlitwy, która jest potężnym egzorcyzmem" - mówił po powrocie. Od tamtego czasu buduje z nią relacje poprzez modlitwę różańcową.

Muzyk nawrócił się w 1998 r. Jak sam mówi, był to przełom w jego życiu: "Byłem na jakimś kacu, nie chciałem iść do tego kościoła, ale było tam spotkanie z młodzieżą, która była mną zainteresowana". Opowiedział jednocześnie o tym, jak wyglądało jego życie bez Boga w showbiznesie. Narkotyki, kobiety, alkohol, pornografia - wyliczał.

Później Staszczyk zwrócił się bezpośrednio do bierzmowanych. "Bierzmowanie przyjąłem całkowicie nieświadomie, zazdroszczę wam, że jesteście przed tym sakramentem" - powiedział im i dodał: "Droga wiary nie jest łatwa, jest wyboista, ale to najciekawsza ze wszystkich odbytych przeze mnie podróży".

"Dwa tysiące lat temu Jezus przyszedł do najbardziej hardcorowych grzeszników. Tak samo jest i dziś" - zakończył Muniek Staszczyk.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Muniek Staszczyk: Bracie, jedź do Medjugorie! Tam odkryłem Maryję
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.