Nie żyje ks. Mateusz Tomanek. Zmarł w wieku 41 lat

Nie żyje ks. Mateusz Tomanek. Zmarł w wieku 41 lat
fot. Edlits / Depositphotos
Archidiecezja katowicka / Gość Niedzielny / Nowiny / pk

Zmarł ks. Mateusz Tomanek. Był dyrektorem domu rekolekcyjnego, zaangażowanym w pomoc uchodźcom z Ukrainy. O śmierci duchownego poinformowała na swojej stronie internetowej archidiecezja katowicka. Ks. Mateusz zmarł po ciężkiej chorobie.

"Z przykrością zawiadamiamy, że 5 kwietnia 2023 r. zmarł śp. ksiądz Mateusz TOMANEK, lat 41, rocznik święceń 2008 (15 rok kapłaństwa), dyrektor Domu Rekolekcyjnego im. bp. Stanisława Adamskiego oraz Gospodarstwa Rolnego Archidiecezji Katowickiej w Kokoszycach" - czytamy na stronie archidiecezji katowickiej.

Jak podaje na Facebooku Parafia pw. Niepokalanego Serca Maryi w Kokoszycach, ks. Mateusz zmarł po ciężkiej chorobie.

Ks. Mateusz Tomanek niósł pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy

Jak informuje "Gość Niedzielny", w domu rekolekcyjnym, którego ks. Mateusz Tomanek był dyrektorem, schronienie znaleźli uchodźcy wojenni z Ukrainy. "Dach nad głową znalazło w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Wodzisławiu Śląskim-Kokoszycach 15 uchodźców wojennych - kobiet z dziećmi" - czytamy na portalu.

DEON.PL POLECA


"Przez wielu zostanie zapamiętany jako uczestnik i organizator pielgrzymek, m.in. na Jasną Górę czy do Medjugorie, do Włoch, Francji czy Macedonii" - czytamy na portalu "Nowiny".

Ceremonie pogrzebowe ks. Mateusza Tomanka odbędą się we wtorek wielkanocny w Parafii Niepokalanego Serca Maryi w Kokoszycach (godz. 15.30 - modlitwa różańcowa, godz. 16.00 - eksporta) oraz w środę wielkanocną w Parafii Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask w Szczejkowicach (godz. 14.30 - modlitwa różańcowa, godz. 15.00 - Msza święta pogrzebowa).

Źródło: Archidiecezja katowicka / Gość Niedzielny / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Nie bój się, jesteś wolny

Pragniemy szczęścia i poczucia, że przeżywamy swoje życie w pełni. Żeby to osiągnąć, wyznaczamy sobie różne cele, planujemy, podejmujemy decyzje. Tym wszystkim działaniom bardzo często towarzyszy jednak lęk.

Jak przestać...

Skomentuj artykuł

Nie żyje ks. Mateusz Tomanek. Zmarł w wieku 41 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.