Nie żyje ks. Paweł Czerwiński. Był misjonarzem w Papui Nowej Gwinei. Miał 66 lat

Nie żyje ks. Paweł Czerwiński. Był misjonarzem w Papui Nowej Gwinei. Miał 66 lat
Fot. Białośliwie - historia i współczesność / Facebook / Andres F. Uran / Unsplash
Diecezja bydgoska / pk

Zmarł ks. prałat Paweł Czerwiński, kapłan diecezji bydgoskiej. Służył w różnych wspólnotach i parafiach. W latach 1988-2014 pełnił posługę misjonarza w odległej Papui Nowej Gwinei.

Jak informuje diecezja bydgoska, ks. Paweł Czerwiński urodził się 18 września 1957 roku w Inowrocławiu. Po ukończeniu liceum wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia diakonatu przyjął 2 maja 1981 roku, a kapłańskie 5 czerwca 1982 roku.

Przez lata swojej posługi kapłańskiej Ksiądz Paweł Czerwiński działał w różnych parafiach i wspólnotach. Był wikariuszem w Kołodziejewie, gdzie służył przy kościele św. Józefa, następnie w Gromadnie przy parafii św. Jakuba Większego, oraz w Bydgoszczy, gdzie pracował w parafii NMP Matki Kościoła. Jego duszpasterska praca nie ograniczała się jednak tylko do Polski. W latach 1988-2014 pełnił posługę misjonarza w odległej Papui Nowej Gwinei.

Po powrocie do Polski, Ksiądz Paweł Czerwiński objął stanowisko proboszcza kolejno w parafiach Zabartowo (2014-2015) oraz Krostków (2015-2023).

Pogrzeb ks. Pawła Czerwińskiego

Wprowadzenie trumny do kościoła św. Andrzeja Boboli w Kaczorach nastąpi we wtorek, 26 września, o godz. 16.00. Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Włodarczyka rozpoczną się w środę, 27 września, o godz. 12.00 w kościele Świętego Krzyża w Inowrocławiu (ul. Tadeusza Kościuszki 3). Następnie ceremonie na cmentarzu parafialnym w Inowrocławiu-Mątwach – informuje diecezja bydgoska.

Diecezja bydgoska / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Nie żyje ks. Paweł Czerwiński. Był misjonarzem w Papui Nowej Gwinei. Miał 66 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.