"Niech serce człowieka stanie się żłóbkiem"

KAI / drr

- Niech serce każdego człowieka stanie się żłóbkiem, w którym spocznie Bóg - mówił bp senior Stanisław Napierała. Przewodniczył on pasterce w parafii św. Jana Ewangelisty w Koźminku.

W homilii podkreślał, że głos Bożego Narodzenia rozlega się w różny sposób i dociera do wszystkich, "również do tych, którzy uważają, że Boga nie ma, że Boga trzeba wyrzucić z przestrzeni naszego życia, a nieraz jest tak, że nie ma miejsca dla Boga w naszym życiu, więc Boże Narodzenie w tej sytuacji woła: jest Bóg, nie bójcie się, nie lękajcie się Boga".

Wskazał, że Boże Narodzenie to czas pojednania z Bogiem i ludźmi. - 2013 lat temu niebo obwieściło ludziom pokój. Bóg chce, aby w każdym z nas był Jego pokój. Pokój wymaga od nas, abyśmy pojednali się z Bogiem. Pokój płynie też z pojednania z innymi - stwierdził hierarcha.

Ubolewał, że w Polsce ludzie nadal są skłóceni. - W naszej ojczyźnie mogłoby być w roku 2013 wspaniale. Już tyle lat po II wojnie światowej nie mieliśmy na tych ziemiach konfliktu wojennego. Mamy pokój, ale jesteśmy skonfliktowani. Po co tyle sporów, tyle zazdrości, mogłoby być inaczej, moglibyśmy pięknie różnić się, ale współdziałać razem dla budowania wspólnego dobra. Ile sił marnotrawi się w naszej ojczyźnie z braku dobrej woli, a to tak niewiele kosztuje - powiedział bp senior.

Życzył wiernym radości i pokoju. - Przyjmijcie życzenia, aby w każdym stało się Boże Narodzenie. Niech serce każdego człowieka stanie się żłóbkiem, w którym spocznie Bóg - mówił biskup kaliski senior.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Niech serce człowieka stanie się żłóbkiem"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.