Nigeria: kolejny atak na Kościół katolicki. Terroryści uprowadzili 36 osób

Nigeria: kolejny atak na Kościół katolicki. Terroryści uprowadzili 36 osób
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

3 osoby zginęły, a 36 zostało uprowadzonych podczas porannego ataku terrorystycznego na wiernych katolickiego kościoła św. Mojżesza w Robuh, Ungwan Aku, na obszarze samorządowym Kajuru w stanie Kaduna, w środkowej Nigerii.

Atak nastąpił ledwie tydzień po tym, jak podejrzani terroryści w helikopterze zaatakowali społeczności w tym samym rejonie Kajuru zabijając 32 mieszkańców wsi. Rząd stanowy potwierdził atak, ale zaprzeczył, że bandyci użyli helikopterów, twierdząc, że helikopter był na misji ratunkowej.

Terroryści strzelali na oślep, podchodząc do różnych kościołów, zabijając trzech wiernych, podczas gdy kilku innych odniosło obrażenia. Trzech wiernych zostało zastrzelonych przez terrorystów, a wielu nadal uznaje się za zaginionych. Jedna z ofiar została przewieziona do katolickiego szpitala St. Gerald w stolicy stanu.

Według przedstawicieli miejscowych władz, „ataki porywaczy na społeczności wiejskie trwają bez przerwy”. Większość z nich jest niezapowiedziana i niezgłoszona. Wioska Roboh był już atakowana 5 stycznia 2022 roku, a także 27 kwietnia 2020 r. Z tego powodu mieszkańcy wioski postanowili odprawiać Mszę św. o 7 rano, aby ludzie mogli pośpiesznie wrócić do swoich domów.

DEON.PL POLECA


Dziś atak porywaczy zarówno na kościół katolicki, jak i baptystyczny miał miejsce kilka minut po 7 rano. Można oczekiwać, że porywacze zażądają okupu.

Agencje bezpieczeństwa poinformowały rząd stanu Kaduna, że bandyci zaatakowali na motocyklach wiernych i mieszkańców także w innych pobliskich miejscowościach. Splądrowali też sklepy i wywieźli z wiosek cenne przedmioty. W trakcie śledztwa w okolicy prowadzone są patrole bezpieczeństwa.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Łukasiewicz

Święta wojna. Jak „boży posłańcy” zawładnęli Afganistanem?

Latami przebywali w ukryciu, by w XXI wieku zawładnąć areną międzynarodową i podbić media. Akty rebelii, zamachy samobójcze, pogarda dla kobiet – to talibowie widziani oczami Zachodu. Ale...

Skomentuj artykuł

Nigeria: kolejny atak na Kościół katolicki. Terroryści uprowadzili 36 osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.