Nigeryjski biskup po atakach na chrześcijan: z tego zła wyjdziemy silniejsi

Nigeryjski biskup po atakach na chrześcijan: z tego zła wyjdziemy silniejsi
Fot. pixabay.com
KAI / tk

- To był diabelski akt, ale to nic nowego dla Kościoła. Dobro zawsze zwycięży – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Jude Arogundade z Ondo w Nigerii, gdzie w ostatnią niedzielę w ataku na kościół śmierć poniosło ponad 20 osób.

W dniach po tragedii duchowny zajmuje się przede wszystkim wsparciem rodzin ofiar i tych, którzy stracili bliskich. Robi wszystko co w jego mocy, by zapewnić im pocieszenie. Współpracuje w tym celu z wieloma osobami, które oferują pomoc. W obliczu smutku i bólu zauważa, że naród nigeryjski jest „narodem wiary”, dlatego choć zamach był dla wszystkich szokiem, to zło nie ma ostatniego słowa.

DEON.PL POLECA"Chciałem trzymać się Chrystusa"

- Moim pierwszym uczuciem było całkowite niedowierzanie... Jak człowiek może zrobić coś takiego? Wejść do kościoła z zamiarem zabicia ludzi? Szok. Gdy się otrząsnąłem poszedłem później przed Najświętszy Sakrament, chciałem trzymać się Chrystusa. Ubolewam nad wieloma osobami, które zginęły w zamachu, mężami, żonami, dziećmi, całymi rodzinami.

- Ciągle jednak napływają z całego świata zapewnienia o bliskości z nami. Szczególnie ważne są dla wszystkich słowa Franciszka, które do nas skierował. Te trudne chwile nie są niczym nowym w historii Kościoła, ale nie pozwolimy, by dobro, które czyni, zostało przez nie pokonane. Przejdziemy przez to. To pewien etap, ale minie. Nasz Kościół będzie silniejszy, lepszy, piękniejszy, taki, z którego będziemy dumni. Dobro zawsze zwycięży, światło Chrystusa zawsze zwycięży ciemność - powiedział biskup.

Biskup Arogundade po niedzielnym zamachu zaapelował do społeczności międzynarodowej, by wezwała władze Nigerii, by te uczyniły więcej dla zapewnienia ochrony życia i mienia swoich obywateli, zwłaszcza w obliczu coraz śmielszych ataków niezidentyfikowanych bandytów.

W ostatnich latach Nigeria byłą trapiona przez niestabilność polityczną, ataki uzbrojonych grup przestępczych, porywaczy i islamskich ekstremistów. Większość aktów przemocy dokonywanych jest w północnych i środkowych regionach kraju. Według Open Doors jest siódmym krajem na świecie pod względem intensywności prześladowań chrześcijan.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Nigeryjski biskup po atakach na chrześcijan: z tego zła wyjdziemy silniejsi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.