Nocne czuwanie pod "oknem papieskim". "Jan Paweł II jest z nami i opiekuje się nami"

Nocne czuwanie pod "oknem papieskim". "Jan Paweł II jest z nami i opiekuje się nami"
(fot. PAP/Jacek Bednarczyk)
PAP / pk

Wierni uczestniczyli we wtorek wieczorem w modlitewnym czuwaniu przed "oknem papieskim" w Krakowie w 14. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. "On żyje w naszej pamięci, w naszej wierze, żyje w kościele powszechnym" - mówił do zgromadzonych metropolita krakowski.

Godzina 21:37 - kontynuował metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski - jest momentem przejmującym i wzruszającym dla tych, którzy pamiętają wydarzenie sprzed 14 lat.

"Dla wielu kończyło się coś bardzo ważnego, poczucie że tracimy ojca. Z drugiej strony 'Ciebie Boga wysławiamy' za życie świętego Jana Pawła II, za to wszystko, co pan Bóg przez niego, prawdziwie świętego człowieka, dokonał" - mówił abp Jędraszewski.

Jak przekonywał, "św. Jan Paweł II jest z nami i opiekuje się nami, kościołem powszechnym, kościołem w Polsce, naszą ojczyzną".

DEON.PL POLECA

Modlitewne czuwanie przed "oknem papieskim" trwało przez kilka godzin. Przybyli modlili się i zapalali znicze w miejscu, gdzie przed laty papież Jan Paweł II rozmawiał z wiernymi w czasie swoich pielgrzymek do Krakowa.

Zgromadzeni wysłuchali też recytacji "Tryptyku Rzymskiego" Jana Pawła II, jego przemówień, a także przemówień następców na Stolicy Piotrowej - Benedykta XVI (z pogrzebu) i Franciszka. Wieczorne spotkanie zakończyło się błogosławieństwem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nocne czuwanie pod "oknem papieskim". "Jan Paweł II jest z nami i opiekuje się nami"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.