Oaza w Wielkim Poście czyta papieską encyklikę

Oaza w Wielkim Poście czyta papieską encyklikę
(fot. shutterstock.com)
KAI / ml

Lekturę encykliki św. Jana Pawła II "Dives in misericordia" w Środę Popielcową rozpoczynają członkowie i sympatycy Ruchu Światło-Życie.

Czytanie encykliki zakończy się w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Ruch oazowy w ten sposób chce przygotować się do nowego roku formacyjnego, którego hasłem będą słowa: "Miłosierni jak Ojciec".
- Wraz z całym Kościołem przeżywamy Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Przygotowując się do nowego roku formacyjnego, którego hasłem będą słowa: "Miłosierni jak Ojciec" w czasie Wielkiego Postu i Okresu Wielkanocnego proponujemy wszystkim członkom i sympatykom naszego ruchu codzienne rozważanie fragmentu encykliki św. Jana Pawła II "Dives in Misericordiae - napisał ks. Marek Sędek, Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie.
Encyklika została podzielona na 93 krótkie fragmenty. Duszpasterze polecają rozpocząć lekturę w Środę Popielcową i każdego dnia czytać jeden fragment. Na czas Triduum Paschalnego przewidziano przerwę w lekturze, "by skupić cała naszą uwagę na najważniejszym czasie chrześcijaństwa". Podjęte na nowo czytanie w Poniedziałek Wielkanocny zakończy się w Zesłanie Ducha Świętego.
Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie przypomniał, że ks. Franciszek Blachnicki w czasie VI Krajowej Kongregacji Odpowiedzialnych w 1981 r. mówił: "pragnęlibyśmy, aby wszyscy uczestnicy ruchu i wszystkie istniejące w nim wspólnoty a także wakacyjne oazy - wzięli do ręki, a potem do serca tę encyklikę, jako dar papieża na tę godzinę i światło, które musimy starać się uczynić życiem". - Niech te słowa naszego Założyciela zdopingują nas do podjęcia tego dzieła - zachęca oazowiczów ks. Marek Sędek.
Fragment encykliki przeznaczony na dany dzień będzie pojawiał się codziennie na stronie internetowej Ruchu Światło-Życie. Można też pobrać plik PDF z całą encykliką podzieloną na fragmenty do lektury.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Oaza w Wielkim Poście czyta papieską encyklikę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.