Obchody Światowego Dnia Misyjnego

Obchody Światowego Dnia Misyjnego
Misja Chikuni (fot. Andrzej Leśniara SJ)
PAP / wm

Niedziela, 24 października w Kościele Powszechnym jest obchodzona jako Niedziela Misyjna z okazji 84. Światowego Dnia Misyjnego.

Jak powiedział PAP ks. Bogdan Michalski z Papieskich Dzieł Misyjnych, Niedziela Misyjna zachęca do zaangażowania w ewangelizację, a prowadzona w tym dniu zbiórka pieniędzy na tacę służy wsparciu misji, które pozostają pod opieką papieża.

"Październikowe obchody Światowego Dnia Misyjnego stanowią (...) okazję do odnowionego zaangażowania w głoszenie ewangelii i nadania działalności duszpasterskiej głębszego rozmachu misyjnego" - napisał w tegorocznym orędziu z okazji Dnia papież Benedykt XVI.

Pieniądze uzyskane podczas niedzielnej zbiórki w kościołach w całości przekazane będą cele misji. Za pośrednictwem Papieskich Dzieł Misyjnych trafią do ponad 1000 diecezji na terenach misyjnych, które pozostają pod opieką papieża.

Przez ostatnie 10 lat Kościół w Polsce przekazał na rzecz młodych Kościołów ponad 30,5 mln zł. Taca z Niedzieli Misyjnej w 2009 r. wyniosła ponad 3 mln zł. Najwięcej pieniędzy przekazali wierni z diecezji: tarnowskiej (ok. 367 tys.), warszawsko-praskiej (182,5 tys.) i poznańskiej (180 tys.).

Liczba wszystkich polskich misjonarzy w 2010 r. zwiększyła się o 25 osób. Obecnie na misjach pracuje 2140 Polaków.

Światowy Dzień Misyjny został wprowadzony przez Papieża Piusa XI na prośbę Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary w roku 1926.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Obchody Światowego Dnia Misyjnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.