Otworzyli ogień do ludzi modlących się w kościele. Nie żyje 15 katolików

Otworzyli ogień do ludzi modlących się w kościele. Nie żyje 15 katolików
Fot. Iryna Denysova / Depositphotos
PAP / pk

Co najmniej 15 osób zginęło w niedzielę w wiosce Essakane, na północy Burkina Faso, gdy nieznani napastnicy otworzyli ogień do wiernych zgromadzonych na modlitwie w świątyni katolickiej - poinformowały miejscowe władze kościelne.

Według oświadczenia wydanego przez opata Jean-Pierre’a Sawadogo, w wiosce Essakane doszło do ataku terrorystycznego, w którym 12 katolików zginęło na miejscu, a trzech zmarło później w szpitalu. Nie podano szczegółów zamachu.

DEON.PL POLECA
Otworzyli ogień do ludzi modlących się w Kościele

Do ataku nie przyznała się żadna z grup terrorystycznych działających w regionie. Według źródeł kościelnych, podejrzenia padły na dżihadystów, którzy często atakują wiejskie społeczności i siły bezpieczeństwa na północy Burkina Faso.

Około połowa Burkina Faso, jak informuje agencja AP, znajduje się poza kontrolą rządu. Grupy dżihadystów od lat pustoszą kraj. Terroryści zabili tysiące ludzi i z kraju uciekło ponad 2 miliony ludzi, co jeszcze bardziej zagroziło stabilności kraju, w którym w 2022 roku doszło do dwóch zamachów stanu.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Otworzyli ogień do ludzi modlących się w kościele. Nie żyje 15 katolików
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.