Papieska intencja na listopad. Franciszek prosi, by modlić się za dzieci

Papieska intencja na listopad. Franciszek prosi, by modlić się za dzieci
fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI
PAP / pk

- Każde dziecko zepchnięte na margines, porzucone przez swoją rodzinę, bez nauki, bez opieki medycznej jest wołaniem wznoszonym do nieba i skargą na system, który zbudowaliśmy my, dorośli - powiedział papież Franciszek w przesłaniu wideo, w którym przedstawił intencje modlitw na listopad. Zachęcił do modlitwy za cierpiące dzieci, by miały dostęp do edukacji i odkryły miłość rodziny.

W przesłaniu opublikowanym w poniedziałek w Watykanie papież powiedział: "Na świecie są wciąż miliony chłopców i dziewcząt, którzy cierpią i żyją w warunkach bardzo podobnych do niewolnictwa. Nie są liczbami, są istotami ludzkimi, z imieniem, twarzą, z tożsamością, którą dał im Bóg".

- Zbyt często zapominamy o naszej odpowiedzialności i zamykamy oczy w obliczu wyzysku tych dzieci, które nie mają prawa do tego, by się bawić, uczyć, marzyć. Nie mają nawet ciepła ze strony rodziny - dodał.

Zdaniem Franciszka “każde dziecko zepchnięte na margines, porzucone przez swoją rodzinę, bez nauki, bez opieki medycznej jest wołaniem, wołaniem wznoszonym do nieba i skargą na system, który zbudowaliśmy my, dorośli”.

- Porzucone dziecko to nasza wina - oświadczył papież.

Następnie podkreślił: “Nie możemy więcej pozwalać na to, aby dzieci czuły się osamotnione i porzucone; muszą otrzymywać edukację i czuć miłość rodziny, by wiedzieć, że Bóg o nich nie zapomina”.

"Módlmy się o to - wezwał - aby cierpiący chłopcy i dziewczęta, ci, którzy żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty, mogli otrzymać dostęp do edukacji i odkryć na nowo miłość rodziny”.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Papieska intencja na listopad. Franciszek prosi, by modlić się za dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.