Papież do młodych: nie dajcie się uwarunkować modom, lajkom i followersom

Papież do młodych: nie dajcie się uwarunkować modom, lajkom i followersom
Papież Franciszek - fot. Grzegorz Gałązka
vaticannews.va/pl / pzk

Papieża odwiedzili dzisiaj uczniowie i nauczyciele z Collegio Rotondi, lombardzkiej szkoły świętującej 425 lat działalności. Franciszek wyraził radość ze spotkania, zwłaszcza w odniesieniu do młodych. To wy z waszymi twarzami pełnymi życia, z marzeniami, planami i pragnieniami, które nosicie w sercach, nadajecie sens i wartość tak staremu dziedzictwu waszej szkoły – podkreślał Papież.

Zachęcał on uczniów, aby szukali prawdy we wszystkim. Nie dajcie się uwarunkować chwilowym modom lub dominującemu myśleniu, „lajkom” lub „followersom” – przestrzegał, tłumacząc, że nie są to rzeczy najważniejsze, a poleganie na nich może odebrać nam wolność. Ojciec Święty zachęcał następnie, by nie bać się zmieniać swojego sposobu myślenia zawsze, gdy za tym przemawia rzeczywistość, a także by w rzeczach nieistotnych akceptować odmienne opinie.

Papież podkreślił, że warto potraktować naukę poważnie, przy czym zawsze należy zachowywać szerokie horyzonty. Dla pielęgnowania otwartości umysłu niezbędne jest życie w relacjach z innymi, dlatego Franciszek zachęcał, by uczyć się w zespole – razem i w radosnej atmosferze. „Wiedza rośnie, gdy dzielimy się nią z innymi. Uczymy się, aby wzrastać, a wzrastanie oznacza wspólne dojrzewanie, dialog: dialog z Bogiem, z nauczycielami i innymi wychowawcami, z rodzicami, dialog między sobą, a także z tymi, którzy myślą inaczej, aby zawsze uczyć się nowych rzeczy i pozwolić każdemu dać z siebie wszystko” – zaznaczył Ojciec Święty.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Papież do młodych: nie dajcie się uwarunkować modom, lajkom i followersom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.