Papież Franciszek: homoseksualizm nie jest przestępstwem

Papież Franciszek: homoseksualizm nie jest przestępstwem
Papież zabrał głos ws. homoseksualizmu (fot. Marco Campagna / depositphotos.com)
PAP / tk

- Homoseksualizm nie jest przestępstwem, ale grzechem - powiedział papież Franciszek w wywiadzie dla agencji Associated Press. Za grzech uznał to, że są biskupi, którzy popierają przepisy penalizujące homoseksualizm i dyskryminujące osoby o takiej orientacji.

- Ci biskupi muszą przejść proces nawrócenia - ocenił papież. Dodał, że potrzebna jest "czułość, jaką Bóg ma dla każdego z nas".

Apel papieża do biskupów

Papież określił jako "niesprawiedliwe" przepisy, które penalizują homoseksualizm i zaapelował do biskupów, by przyjmowali osoby LGBTQ w Kościele. O homoseksualiźmie powiedział: "To nie jest przestępstwo. Tak, to jest grzech. Ale najpierw musimy rozróżnić między grzechem a przestępstwem". W opublikowanej pierwszej części wywiadu Franciszek powiedział też, że prosi swoich krytyków o to, by powiedzieli mu "prosto w twarz", jeśli czegoś nie akceptują.

Papież o Benedykcie XVI

Podkreślił odnosząc się do śmierci emerytowanego papieża Benedykta XVI: "Straciłem ojca"; "był dla mnie bezpieczeństwem", "straciłem dobrego towarzysza".

DEON.PL POLECA

Franciszek zapewnił, że jest w dobrym stanie zdrowia.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek: homoseksualizm nie jest przestępstwem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.