Papież do Polaków: szczęście znajdziemy tylko w Bogu

Papież do Polaków: szczęście znajdziemy tylko w Bogu
Papież przemówił podczas audiencji do Polaków i modlił się za Ukrainę (fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI)
KAI / tk

- Szczęście znajdziemy otwierając się na mądrość pochodzącą od Boga – powiedział papież pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Franciszek modlił się także „za naszą umiłowaną Ukrainę”.

Słowa papieża do Polaków:

- Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. W minioną niedzielę obchodziliśmy „Niedzielę Słowa Bożego”. Jako uczniowie Jezusa mamy przywilej i obowiązek słuchać i medytować słowo Boże, zawarte w Piśmie świętym. Szczęście, którego pragniemy w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym, znajdziemy otwierając się na mądrość pochodzącą od Boga, prowadzącą do miłości, pokoju i wzajemnego braterstwa. Z serca wam błogosławię.

Papież modli się za Ukrainę

Franciszek przyjął przed audiencją ogólną Delegację Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych. - Boże zmiłuj się nad tym dzielnym narodem – powiedział papież podczas spotkania. Przekazał przygotowany na tę okazję tekst, zwracając się następnie do obecnych w improwizowanym przemówieniu. - Chciałem was pozdrowić przed wyjazdem - powiedział Franciszek.

- Pomódlmy się w milczeniu, każdy w swoim języku, w ciszy, ale razem za naszą umiłowaną Ukrainę. Od dziecka żywiłem sympatię do tego narodu – wyznał papież.

DEON.PL POLECA

- Módlmy się za tę ukraińską matkę, przykład w obliczu tak wielkiej powierzchowności widocznej w tak wielu kulturach dzisiaj. Nie miejcie wątpliwości, modlę się za was: noszę was w sercu – zakończył papież.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież do Polaków: szczęście znajdziemy tylko w Bogu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.