Poleca ją papież Franciszek. Oto prosta modlitwa, która zmienia codzienność

Poleca ją papież Franciszek. Oto prosta modlitwa, która zmienia codzienność
Fot. Artem Kovalev / Unsplash
KAI / mł

Papież Franciszek podczas audiencji generalnych często poleca wiernym proste modlitwy, których odmawianie nie wiąże się z wyzwaniem, ale jest przystępne i bliskie. O tej modlitwie mówi: "jest złożeniem naszego życia w rękach Pana. Wszyscy możemy się tak modlić." 

- Ta modlitwa pomaga nie złościć się, bo dni są pełne problemów, ale wychodzić na spotkanie swojej rzeczywistości - mówił papież Franciszek podczas audiencji ogólnej w listopadzie 2020 roku. 

Prosta modlitwa, która pomoże ci w codzienności

„Jest to prosta modlitwa, ale jest ona złożeniem naszego życia w rękach Pana, aby On nas prowadził. Wszyscy możemy się tak modlić, niemal bez słów” – mówił Franciszek, zachęcając do naśladowania Maryi, która była kobietą modlitwy.

- Modlitwa potrafi uśmierzyć niepokój, jesteśmy niespokojni, zawsze chcemy różnych rzeczy zanim o nie poprosimy. I chcemy ich natychmiast. A życie takie nie jest i ten niepokój wyrządza nam szkodę. Modlitwa potrafi uśmierzyć niepokój, umie przekształcić go w dyspozycyjność. Jestem niespokojny, modlę się i modlitwa otwiera mi serce, jestem gotów przyjść wolę Boga - mówił papież.

DEON.PL POLECA

Modlitwa papieża Franciszka o Boże prowadzenie:

 

„Panie, niech się stanie to, czego chcesz, kiedy chcesz i jak chcesz”

 

- Nie ma lepszego sposobu, by się modlić się w postawie otwartości: „Panie, niech się stanie to, czego chcesz, kiedy chcesz i jak chcesz”. To znaczy z sercem otwartym na wolę Boga. A Bóg zawsze odpowiada. Iluż wiernych przeżywa w ten sposób swoją modlitwę! Ci, którzy są najbardziej pokornego serca, modlą się w ten sposób. Z istotną pokorą. Z prostą pokorą: „Panie, niech się stanie to, czego chcesz, kiedy chcesz i jak chcesz”. Jest to prosta modlitwa, ale jest ona złożeniem naszego życia w rękach Pana, aby On nas prowadził. Wszyscy możemy się tak modlić, niemal bez słów - zachęcał papież Franciszek. 

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Poleca ją papież Franciszek. Oto prosta modlitwa, która zmienia codzienność
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.