Papież Franciszek odwiedzi Argentynę? Wiemy, kiedy mogłaby się odbyć jego pielgrzymka

Papież Franciszek odwiedzi Argentynę? Wiemy, kiedy mogłaby się odbyć jego pielgrzymka
Fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI
KAI / tk

Franciszek zamierza w 2024 roku odwiedzić wreszcie swoją rodzinną Argentynę. - Chciałbym w przyszłym roku przyjechać do kraju – zapewnił papież w wywiadzie dla dziennika „La Nación” z Buenos Aires z 23 kwietnia.

Za rok w jego ojczyźnie nie będzie ważnych wyborów, toteż wizyta papieża nie mogłaby być wykorzystana do celów politycznych. A właśnie względy polityczne i wewnętrzna sytuacja w jego ojczystym kraju sprawiały, że Franciszek pomijał go dotychczas w swych planach wyjazdowych.

O podróży Franciszka do Argentyny wielokrotnie spekulowano niemal nazajutrz po wybraniu go na najwyższy urząd w Kościele 13 marca 2013 roku. Jeszcze w styczniu br. na pytanie o możliwość takiej wizyty Franciszek odpowiadał dość powściągliwie.

- Nie, w obecnej chwili nie - odpowiedział wówczas na pytanie agencji „Associated Press”. W przeszłości taka wizyta była rozważana, ale nie doszło do niej ze względu na brak wolnych terminów w kalendarzu papieskim. Po raz pierwszy Argentyńczycy liczyli na przyjazd swego sławnego rodaka w lipcu 2013, gdy udał się on do Brazylii w związku z centralnymi obchodami Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro.

DEON.PL POLECA

Później Franciszek odwiedzał jeszcze sześciokrotnie Amerykę Łacińską: 5-13 lipca 2015 – Ekwador, Boliwię i Paragwaj, 19-22 września tegoż roku – Kubę (i Stany Zjednoczone w Ameryce Północnej), 12 lutego 2016 – Kubę (Hawana - spotkanie z patriarchą moskiewskim Cyrylem) i Meksyk, 6-11 września 2017 – Kolumbię, 15-22 stycznia 2018 – Chile i Peru oraz 23-28 stycznia 2019 – Panamę (również, podobnie jak Brazylię, z okazji Światowych Dni Młodzieży). - Potem nic więcej nie było przewidziane – stwierdził papież.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek odwiedzi Argentynę? Wiemy, kiedy mogłaby się odbyć jego pielgrzymka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.