Papież Franciszek pomodli się z dziećmi o pokój na świecie

Papież Franciszek pomodli się z dziećmi o pokój na świecie
Fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI
KAI / tk

Papież Franciszek przyłączy się do dzieci, które dziś na całym świecie odmawiają różaniec w intencji pokoju w ramach dorocznej kampanii promowanej przez papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

- Powierzajmy wstawiennictwu Matki Bożej udręczony naród ukraiński oraz mieszkańców innych krajów, w których panuje wojna, przemoc i ubóstwo – zaapelował papież Franciszek.

Kampania watykańskiej fundacji gromadzi co roku około miliona dzieci. W Polsce głównym punktem modlitwy najmłodszych jest zakopiańskie sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Z żywym odzewem modlitewna kampania spotyka się w Afryce, bo mieszkańcy tego kontynentu najlepiej zdają sobie sprawę, jak cenny jest pokój.

- Patrząc wokół nas na wojny i zło, prześladowania, choroby i lęki, które obciążają nasz świat, ludzie mogą pytać: Czy Bóg naprawdę panuje nad sytuacją? – przyznaje przewodniczący stowarzyszenia kard. Mauro Piacenza.

DEON.PL POLECA

Zapewnia, że Bóg nadal panuje nad światem, ale my musimy wyciągnąć do Niego nasze ręce i do Niego przylgnąć. - Bóg zbliżył się do nas, przez Maryję. Wierzymy, że jeśli będziemy wiernie odmawiać różaniec, to Matka Boża poprowadzi nas wszystkich jako jedną wielką rodzinę w kochające ramiona naszego Ojca – dodał kard. Piacenza.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek pomodli się z dziećmi o pokój na świecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.