Papież Franciszek przebywa w szpitalu. Wszystkie audiencje zostały zawieszone

Papież Franciszek przebywa w szpitalu. Wszystkie audiencje zostały zawieszone
Fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI
PAP / tk

Papież Franciszek, przebywający w rzymskiej klinice Gemelli po środowej operacji jamy brzusznej, poświęcił niedzielę na pracę, odpoczynek i modlitwę - poinformował Watykan. Przekazano też dziennikarzom, że zrobił już kilka kroków.

Jak podkreślono, 86-letni papież pracował kilka godzin, a w przerwach odpoczywał i modlił się.

Dobry stan zdrowia papieża Franciszka

We wcześniejszym komunikacie na temat stanu zdrowia Franciszka, przechodzącego rekonwalescencję, podano, że przebiega ona prawidłowo. Papież nie ma gorączki i jest stabilny pod względem hemodynamicznym, jest po fizjoterapii oddechowej i porusza się.

Wieczorem dodano, że Franciszek mógł także zrobić kilka kroków. Obejrzał transmisję mszy w telewizji i otrzymał Eucharystię.

DEON.PL POLECA

Papież zgodnie z zaleceniem lekarzy nie odmówił modlitwy Anioł Pański z balkonu szpitala. Modlił się prywatnie w małej kaplicy papieskiego apartamentu na dziesiątym piętrze kliniki Gemelli. Zjadł też obiad z osobami, które opiekują się nim w szpitalu: lekarzami, asystentem sanitarnym, pielęgniarzami, pomocnikami i funkcjonariuszami żandarmerii watykańskiej.

Również w niedzielę Watykan opublikował list, jaki Franciszek wystosował ze szpitala do przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej Manfreda Webera i członków tej grupy w Parlamencie Europejskiej. Napisał w nim między innymi, że UE powinna łączyć w sobie „jedność i różnorodność”.

"Chrześcijańscy politycy powinni być dziś rozpoznawani dzięki zdolności do przełożenia wielkiego marzenia o braterstwie na konkretne działania dobrej polityki na wszystkich poziomach: lokalnym, krajowym, międzynarodowym" - podkreślił.

Wyraził przekonanie, że takie wyzwania, jak migracja czy troska o planetę można podjąć, wychodząc od ludzkiego braterstwa.

Nie wiadomo jeszcze, jak długo papież pozostanie w szpitalu. Na razie wszystkie audiencje zawieszone są do 18 czerwca.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Stefan von Kempis

Daj się rozpalić Słowu

Stary i zniszczony egzemplarz Biblii towarzyszy Franciszkowi od kilkudziesięciu lat. To najcenniejszy skarb naszego papieża, świadek jego radości i płaczu, prawdziwe źródło jego Ewangelicznej energii. Dla Franciszka Biblia nie jest pięknym...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek przebywa w szpitalu. Wszystkie audiencje zostały zawieszone
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.