Papież i UNESCO. Życzenia od Franciszka na 75-lecie organizacji

Papież i UNESCO. Życzenia od Franciszka na 75-lecie organizacji
Papież Franciszek (fot. BASILIETTI/ANSA/EPA/PAP)
vaticannews.va/mk

UNESCO "jest uprzywilejowanym rozmówcą Stolicy Apostolskiej we wspólnej służbie pokojowi i solidarności między narodami" - przekazał papież Franciszek w przesłaniu z okazji 75. rocznicy powstania organizacji.

Papież Franciszek przekazał dyrektor generalnej UNESCO Audrey Azoulay krótkie wideoprzesłanie z życzeniami z okazji 75-lecia istnienia tej wyspecjalizowanej Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury.

DEON.PL POLECA
Zwracając się do wszystkich pracowników tej instytucji podkreślił, że Kościół ma z nią uprzywilejowane relacje.

- Kościół bowiem jest w służbie Ewangelii, a Ewangelia jest najbardziej humanizującym przesłaniem, jakie zna historia. Przesłaniem o życiu, wolności, nadziei, które inspirowało w każdej epoce i w każdym miejscu niezliczone inicjatywy edukacyjne oraz pobudzało rozwój naukowy i kulturalny rodziny ludzkiej - podkreślił papież.

To dlatego „Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury jest uprzywilejowanym rozmówcą Stolicy Apostolskiej we wspólnej służbie pokojowi i solidarności między narodami, integralnemu rozwojowi osoby ludzkiej i ochronie kulturowego dziedzictwa ludzkości”.

- Najlepsze życzenia dla UNESCO! Niech Bóg wam błogosławi i – dobrej pracy! – powiedział Franciszek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież i UNESCO. Życzenia od Franciszka na 75-lecie organizacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.