Papież: Jeśli wychodzisz ze Mszy świętej taki sam, jaki wszedłeś, to coś nie działa

Papież: Jeśli wychodzisz ze Mszy świętej taki sam, jaki wszedłeś, to coś nie działa
Fot. Grzegorz Galazka
KAI / tk

Czy widzę, jak uczestnictwo we Mszy przemienia moje życie? – do tej refleksji zachęca Franciszek w lipcu. W filmie wyjaśniającym papieską intencję na ten miesiąc wskazuje, że Eucharystia to przyjście samego Pana, które chce nas przemienić, umocnić i posłać do braci. To prawdziwe centrum życia chrześcijańskiego i dlatego Franciszek zaprasza do modlitwy, "aby katolicy postawili w centrum swojego życia celebrację Eucharystii".

Ona „przemienia ludzkie relacje i otwiera nas na spotkanie z Bogiem oraz z naszymi braćmi i siostrami” – podkreśla Franciszek.

DEON.PL POLECA
Papież: "Eucharystia stanowi obecność Jezusa"

- Jeśli wychodzisz ze Mszy świętej taki sam, jaki wszedłeś, to coś nie działa. Eucharystia stanowi obecność Jezusa, jest ona głęboko przemieniająca. Jezus przychodzi i pragnie cię przemienić. W niej sam Chrystus ofiarowuje się, wydaje siebie za nas, zaprasza nas do karmienia Nim naszego życia oraz karmienia naszych braci i sióstr. Sprawowanie Eucharystii jest spotkaniem z Jezusem zmartwychwstałym i jednocześnie sposobem otwarcia się na świat, tak jak On nas nauczył.

- Za każdym razem, kiedy uczestniczymy w Eucharystii, Jezus przychodzi i daje nam siłę, aby kochać tak, jak On kocha. Ponieważ daje nam odwagę, by wyjść, wyjść z siebie i otworzyć się z miłością na innych. Módlmy się, aby katolicy postawili w centrum swojego życia celebrację Eucharystii, która przemienia ludzkie relacje i otwiera nas na spotkanie z Bogiem oraz z naszymi braćmi i siostrami – zachęcił papież.

DEON.PL POLECA

Wideo na lipiec zostało opracowane przez archidiecezję Detroit. Arcybiskup Allen H. Vigneron, dziękując za tę możliwość współpracy, wskazał, że czas jest opatrznościowy. - Nasza archidiecezja i wszystkie diecezje w Stanach Zjednoczonych są zaangażowane bowiem w odrodzenie eucharystyczne, aby przywrócić zrozumienie tej tajemnicy i nabożeństwo do Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie – powiedział hierarcha.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Enzo Bianchi, Goffredo Boselli

Jak lepiej zrozumieć rolę liturgii w życiu Kościoła? Enzo Bianchi i Goffredo Boselli dają nam niezawodny klucz do rozwikłania tej tajemnicy. To biblijna historia o Emaus – mikrokosmos chrześcijaństwa i prawdziwego człowieczeństwa. Autorzy udowadniają, że...

Skomentuj artykuł

Papież: Jeśli wychodzisz ze Mszy świętej taki sam, jaki wszedłeś, to coś nie działa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.