Papież kończy wizytę na Słowacji. Był to intensywny czas

Papież kończy wizytę na Słowacji. Był to intensywny czas
Fot. PAP/EPA/MARTIN DIVISEK
Środa, 14:47
PAP / tk

Papież Franciszek zakończył swoją pielgrzymkę na Węgry i Słowację. Wizyta była bardzo intensywna. Franciszek m.in. odprawił Mszę na Kongresie Eucharystycznym w Budapeszcie, oddał hołd ofiarom Holokaustu czy spotkał się ze słowacką społecznością Romską. Była to 34. Zagraniczna podróż papieża.

Na lotnisku w Bratysławie papieża pożegnała w środę prezydent Słowacji Zuzana Czaputova.

Ostatnim punktem pielgrzymki była msza w narodowym sanktuarium maryjnym w Szasztinie, w której w uroczystość Matki Bożej Bolesnej, patronki kraju, uczestniczyło ponad 45 tysięcy osób.

Intensywna wizyta papieża

To była bardzo intensywna podróż papieska. Franciszek spędził w niedzielę siedem godzin w Budapeszcie, gdzie odprawił mszę, spotkał się z prezydentem Węgier Janosem Aderem, premierem Viktorem Orbanem, przedstawicielami Kościołów i wyznań chrześcijańskich oraz wspólnotą żydowską.

Podczas trzydniowej wizyty na Słowacji papież oddał hołd ofiarom Holokaustu przy ich pomniku w Bratysławie, odprawił liturgię w obrządku bizantyjskim dla grekokatolików w Preszowie. Odwiedził wielkie osiedle Romów w Koszycach i spotkał się z młodzieżą na stadionie w tym mieście.

W samolocie odbędzie się konferencja prasowa Franciszka.

Źródło: PAP / tk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Papież kończy wizytę na Słowacji. Był to intensywny czas
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.