Papież na Słowacji. „Dziękuję wam wszystkim, noszę was w moim sercu”

Papież na Słowacji. „Dziękuję wam wszystkim, noszę was w moim sercu”
Fot. PAP/EPA/MARTIN DIVISEK
1 tydzień temu
KAI / tk

W trzecim, ostatnim dniu wizyty na Słowacji, papież Franciszek odprawił mszę świętą w narodowym sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Szasztinie. - Nadszedł czas, aby pożegnać wasz kraj. Dziękuję Bogu za moją pielgrzymkę w życzliwych objęciach waszego ludu – powiedział papież do Słowaków.

- Nadszedł czas, aby pożegnać wasz kraj. W tej Eucharystii dziękowałem Bogu za to, że pozwolił mi przybyć pomiędzy was i zakończyć moją pielgrzymkę w życzliwych objęciach waszego ludu, celebrując wspólnie wielkie religijne i narodowe święto Patronki, Bolesnej Dziewicy - powiedział papież Franciszek na zakończenie Mszy św. na błoniach narodowego sanktuarium w Szasztinie, na których zgromadziło się ponad 50 tys. wiernych. Papież ofiarował Złotą Różę figurze Matki Bożej Siedmiobolesnej.

- Serdecznie dziękuję wam, drodzy Bracia Biskupi, za całe przygotowanie i przyjęcie. Ponawiam wyrazy wdzięczności dla Pani Prezydent Republiki i władz cywilnych. I jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy współpracowali na różne sposoby, zwłaszcza poprzez modlitwę. Noszę was w moim sercu. Ďakujem všetkým! [Dziękuję wszystkim!] - powiedział papież.

- Z radością ponawiam moje pozdrowienie członkom i obserwatorom Rady Ekumenicznej Kościołów, które nas zaszczycają swoją obecnością - powiedział Franciszek.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa
9,95 zł
19,90 zł

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Skomentuj artykuł

Papież na Słowacji. „Dziękuję wam wszystkim, noszę was w moim sercu”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.