Papież spotka się z nowym generałem jezuitów

Papież spotka się z nowym generałem jezuitów
(fot. neneo / Shutterstock.com)
KAI / pk

W bieżącym tygodniu Ojciec Święty spotka się z nowym generałem swojego zakonu - Towarzystwa Jezusowego, a także gwiazdy piłkarstwa, które wezmą udział w zaplanowanym na środę 12 października "Meczu na rzecz pokoju".

Jak zauważa redakcja agencji "Rome Reports", papież będzie pierwszą osobą spoza uczestników Kongregacji Generalnej, która pozna nazwisko 31. następcy św. Ignacego z Loyoli.

W środę 12 października Franciszek spotka się z wiernymi uczestniczącymi w tradycyjnej audiencji ogólnej. Zapewne wezmą w niej także udział piłkarze uczestniczący w "Meczu na rzecz pokoju". Mają być wśród nich m.in. Diego Maradona i Ronaldinho. Wydarzenie to jest związane z międzynarodowym projektem współpracy placówek wychowawczych "Scholas Occurrentes". Jest to sieć szkół, którą zapoczątkował on sam, będąc jeszcze arcybiskupem Buenos Aires. Mecz zostanie rozegrany w środę wieczór na Stadionie Olimpijskim w Rzymie.

W niedzielę 16 października o godz. 10.15 papież będzie przewodniczył kanonizacji błogosławionych Salomona Leclerca, Józefa Sancheza del Río, Emanuela Gonzáleza Garcíi, Ludwika Pavoniego, Alfonsa Marii Fusco, Józefa Brochero i Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej. Na zakończenie Ojciec Święty odmówi modlitwę "Anioł Pański".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Papież spotka się z nowym generałem jezuitów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.