Papież wyruszył w podróż do Bahrajnu. To pierwszy raz w historii Kościoła

Papież wyruszył w podróż do Bahrajnu. To pierwszy raz w historii Kościoła
Papież Franciszek wyruszył do Bahrajnu. Fot TELENEWS / ANSA / PAP
PAP / mł

Papież Franciszek wyruszył do Bahrajnu. Samolot włoskich linii z papieżem, jego współpracownikami i wysłannikami mediów na pokładzie odleciał rano z rzymskiego lotniska Fiumicino. Jako pierwszy papież w historii Franciszek odwiedzi to małe królestwo w Zatoce Perskiej.

Papież Franciszek został zaproszony do Bahrajnu przez króla Hamada ibn Isę al-Chalifę. Weźmie tam udział w forum dialogu "Wschód i Zachód na rzecz Ludzkiej Koegzystencji". Wyruszył w podróż w czwartek rano, a po pięciu godzinach jego samolot wyląduje na lotnisku dla specjalnych samolotów w Awali w pustynnym rejonie Sachir w środkowej części Bahrajnu, niedaleko stolicy kraju, Manamy.

Hasło podróży mówi o pokoju

Hasłem podróży są słowa z Ewangelii św. Łukasza: „Na ziemi pokój ludziom dobrej woli”. To podróż pod znakiem braterstwa i wzajemnego zrozumienia, a także wyraz woli zacieśnienia relacji z islamem - zapowiedział Watykan. Podkreślono, że Franciszek udaje się tam jako pielgrzym dialogu i pokoju w czasach naznaczonych przez wojnę.

„Jest to czas, w którym trzeba szukać sojuszników dla sprawy pokoju i braterstwa” - mówił dziennikarzom przed podróżą dyrektor watykańskiego biura prasowego Matteo Bruni. To 39. zagraniczna podróż papieża i jego powrót po ponad trzech latach nad Zatokę Perską. W 2019 roku był w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, odwiedzając ten region świata jako pierwszy papież w historii.

DEON.PL POLECA

Papież spędzi w Bahrajnie cztery dni

Podczas czterodniowej wizyty w Bahrajnie Franciszek weźmie udział w ceremonii zamknięcia forum dialogu, spotka się z monarchą Bahrajnu i jego rodziną, odwiedzi meczet, gdzie będzie rozmawiał z Muzułmańską Radą Starszych. Weźmie także udział w spotkaniu ekumenicznym i w modlitwie o pokój w katedrze Matki Bożej Arabskiej, a także odprawi mszę dla około 30 tysięcy wiernych z całego regionu i spotka się z duchowieństwem w stołecznym kościele.

Papież będzie gościem króla, który oddał mu do dyspozycji rezydencję na terenie Pałacu Królewskiego Sachir.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Korespondencja między chrześcijaninem a muzułmaninem zawiera trzy listy pochodzące z IX i X wieku, które są przykładem dyskusji teologiczno-filozoficznych, jakie toczyły się w tym okresie między przedstawicielami obu wyznań. Trzonem korespondencji jest podjęta przez autora...

Skomentuj artykuł

Papież wyruszył w podróż do Bahrajnu. To pierwszy raz w historii Kościoła
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.