Papież żartobliwie o swoim bólu kolana. „To choroba zakonnic”

Papież żartobliwie o swoim bólu kolana. „To choroba zakonnic”
KAI / tk

Papież Franciszek żartobliwie określił swój silny ból kolana mianem "choroby zakonnic". - Choroba ta była kiedyś tak nazywana, ponieważ zakonnice modliły się tak bardzo na kolanach, że od tego chorowały - wyjaśnił Franciszek.

- Ale to się uleczy - dodał z przekonaniem papież.

Problemy papieża ze zdrowiem

Od stycznia papież Franciszek cierpi na silny ból w prawym kolanie. W zeszłym tygodniu wyjaśnił, że dolegliwości są wynikiem zerwania więzadła. Ponadto cierpi na rwę kulszową.

W ostatnich miesiącach papież coraz częściej uczestniczył w różnego rodzaju wydarzeniach jedynie w pozycji siedzącej, nie mógł też przewodniczyć niektórym ważnym celebracjom mszalnym. Ze względu badania lekarskie Watykan odwołał w piątek wszystkie spotkania papieża.

DEON.PL POLECA

Mimo to Franciszek wciąż żartuje ze swojego "kapryśnego" zdrowia. - Lekarze powiedzieli mi, że tylko starzy ludzie na to chorują, więc nawet nie wiem, dlaczego mam to teraz - żartował w styczniu, opowiadając o swoim zapaleniu kolana.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

Papież żartobliwie o swoim bólu kolana. „To choroba zakonnic”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.