Papież i wyznawcy 12 religii odkrywający kobiecy wymiar dialogu

Papież i wyznawcy 12 religii odkrywający kobiecy wymiar dialogu
Papież Franciszek (fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI)
KAI / tk

- To nie jest częste wydarzenie, żeby wyznawcy 12 religii z całego świata zebrali się i dyskutowali na ważne tematy dotyczące spotkania oraz dialogu w celu promocji pokoju, a także zrozumienia, w naszym zranionym świecie – tak ocenił Franciszek Konferencję „Kobiety budujące kulturę międzyreligijnego spotkania”.

Papież przyjął na audiencji uczestników tego odbywającego się w Rzymie zebrania. Podkreślił wagę szczególnego charakteru ich spotkania. Już fakt otwartości i różnorodności wydarzenia, w którym bierze się udział, buduje tak potrzebny w świecie dialog.

Wskazał, że „duża część waszej Konferencji została poświęcona ponownemu odkryciu kobiecych aspektów waszych konkretnych tradycji religijnych oraz pokazaniu, jak te elementy wspomagają kulturę spotkania”.

- Rzeczywiście, «usiąść i słuchać drugiego człowieka – zachowanie charakterystyczne dla spotkania między ludźmi – to wzór postawy otwartości tego, kto przezwycięża swój narcyzm i akceptuje drugiego, zwraca na niego uwagę i przyjmuje go do własnego kręgu» („Fratelli tutti”, 48). Spotykanie się oraz wymagana przez nie otwartość są obecnie coraz rzadsze i praktykowanie ich to jeden z największych darów, jaki możecie ofiarować swoim rodzinom, waszym wspólnotom czy całym społeczeństwom – stwierdził papież.

DEON.PL POLECA

Zachęcił „do kontynuowania razem tej ważnej pracy, dzieląc się nawzajem refleksją oraz sposobami działania dającymi wam siłę oraz kreatywność w podejmowaniu wysiłku w waszych osobistych kontekstach w celu przyniesienia uzdrowienia do wielu ludzi szukających nie tylko fizycznej ulgi w cierpieniu, ale przede wszystkich poczucia sensu i celu w życiu”.

- Z tego punktu widzenia, pozostaję wam wdzięczny za wasze oddanie oraz wysiłek poświęcony pielęgnowaniu szacunku wobec kobiet, a zwłaszcza wobec młodych dziewcząt – powiedział Franciszek.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież i wyznawcy 12 religii odkrywający kobiecy wymiar dialogu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.