Paweł Koniarek OP: to jest największa profanacja

Paweł Koniarek OP: to jest największa profanacja
fot. Maskacjusz TV / YouTube
Sobota, 09:10
Paweł Koniarek / Facebook / pk

"Z pewnością Ten, który kiedyś zechciał nie urodzić się w pałacu, a nawet więcej - w warunkach urągających ludzkiej godności - nie gorszy się i dziś naszymi rękami" - napisał dominikanin.

Paweł Koniarek OP podzielił się swoją opinią na Facebooku. Publikujemy treść jego wpisu:

To, że Niepojęty i Niezmierzony Bóg, stał się człowiekiem jest największą profanacją! Wcielenie jest autoprofanacją Boga! Wszystko inne, włącznie z torturą krzyża jest konsekwencją Bożego uniżenia. Golgota jest pochodną Nazaretu i Betlejem.
Z pewnością Ten, który kiedyś zechciał nie urodzić się w pałacu, a nawet więcej - w warunkach urągających ludzkiej godności - nie gorszy się i dziś naszymi rękami.

Bo tutaj ani o żłób, ani o ręce nie chodzi, ale o Boże przekonywanie nas, że grzech człowieka Bogu nie zagraża! Bóg się naszym brudem (a serca zwłaszcza!) nie brzydzi. Przeciwnie - wchodzi w sam środek naszej profanacji, aby samym Sobą nieprzystawalność człowieka do Boga zapełnić.

Wydaje się, że wszystkie niedojrzałości wiary i kłopoty teologiczne, biorą się z duchowo-intelektualnej sklerozy. Niepamięci chalcedońskiej. Wykolejamy się za każdym razem, kiedy w Jezusie wyznajemy jedynie Boga... Gubimy się, kiedy rozpoznajemy w Nim tylko człowieka.

Zbawia nas Chrystus Pan - Prawdziwy Bóg i prawdziwy Człowiek! Nie ma już podziału na sacrum i profanum!

Bóg, który z miłości do Ciebie stał się słaby jak Ty - to jest największe uniżenie.

Nie można zejść niżej, jak z Nieskończoności Stwórcy, do codzienności stworzenia.

Jego uniżenie i miłosierdzie, którego nie może zniszczyć nasza istotowa nieprzystawalność, ciasnota umysłu i niegościnność serca, to jest najprawdziwszy skandal!

Darmowa miłość Stwórcy do stworzenia jest oburzająco skandaliczna!

Flp 2,6-11

 

Wiecie jaka jest NAJWIĘKSZA PROFANACJA? * * * WCIELENIE! To, że Niepojęty i Niezmierzony Bóg, stał się człowiekiem...

Opublikowany przez Pawła Koniarka Sobota, 10 października 2020
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz
21,54 zł
35,90 zł

Czy duchowość może szkodzić?
Gdzie zaczyna się opętanie, a gdzie choroba?
Czy myśli bluźniercze podsyłają nam demony?
Czym różni się zwykły smutek od depresji?

Ksiądz Krzysztof Grzywocz był niewątpliwie jednym z najbardziej...

Skomentuj artykuł

Paweł Koniarek OP: to jest największa profanacja
Komentarze (9)
WB
~Włodek Bełcikowski
20 października 2020, 15:57
To dopiero paradoks! Święty ,Najczystszy Bóg rodzi się w stajni pośród zwierząt ! A powinien może w sterylnie czystym pałacu? Logika Bożego Miłosierdzia działa paradoksalnie inaczej niż ludzka
AJ
~Anna ja
20 października 2020, 04:19
Więcej nie napiszę Państwu komentarza. Noszę stygmaty choć kobieta jestem.I rozumiem cierpienie Jezusa.oDCZUWAM FAŁSZ TEJ STRONY gdy usuwa się wpisy komentarze bo ktoś inny jest sędzią co dobre a co złe dla innych z treści z ludzkiego serca.Jesli ktoś jest stygmatykiem i jest odrzucany a chce się podzielić swoją wiara i radością czym napełnił go Pan w sercu i umyśle to zobaczcie proszę jak bardzo ODCHODZICIE Pańswo od Jezusa w waszym rozumieniu.Wybieracie głos inny i nie jesteście Jego Uczniami a stroną internetową z zagubionymi luzmi.Serdecznie pozdrawiam.Anna
MF
~Marek F
19 października 2020, 13:47
Ojcze Pawle, myli się ojciec. To może wynikać z obawy o zakażenie i śmierć z tego powodu. Odrzuć strach i stań godnie jak rycerz, jak kapłan Boga Wszechmocnego. Odnośnie Ojca wypowiedzi: a) to co Bóg uczynił i czyni, to wcale nie oznacza iż my możemy, Król Królów i Pan Wszechmogący czynić może to, czego zapragnie bo jest Bogiem, b) w objawieniach świętych, jest mowa iż Pan cierpi, że czynności związane z Eucharystią nie są prowadzone w sposób godny, tzn. brak jest należytej czystości i szacunku... c) gdyby Ojciec poszedł do ziemskiego króla, od którego zależałoby życie Ojca, to uczyniłby wszystko, żeby ten król się nie obraził...bo Ojciec byłby ścięty...zatem dlaczego i na podstawie jakiego prawa, Ojciec zabiera chwałę należną Bogu? Ojciec nie ma prawa tak czynić. Inaczej to co przedstawiane jest nam setki lat nie miałoby sensu. Mamy wzrastać w wierze a nie upadać poprzez mniejsze wymagania niż te, które zastaliśmy.
KW
Kordian Wu
19 października 2020, 16:05
Bóg sam się uczynił naszym bratem, przyjacielem i chce abyśmy go tak traktowali nie zapominając że jest Bogiem. Nie chce byśmy go uważali za monarchę na wzór ludzki. On jest Panem naszym i wielkim przyjacielem jest jak ojciec i matka w jednym. Bóg jakby zapomina o sobie chcąc nas wynieść przez łaskę do swojego poziomu i uczynić jakby równym sobie byśmy się stali dziećmi królewskimi. O tym piszą już ojcowie, doktorzy Kościoła. Oddawszy mu pokłon jako Bogu traktujmy Go następnie jako najmiłosierniejszego Rodzica, Przyjaciela zapominając o różnicy naturalnej jaka nas z Nim dzieli a którą On bez trudu pokonuje. Uwierzmy w szaleństwo Boga tak jak święci mistycy. Miejmy nadzieje w Bogu ponieważ on sam chce nas wywyższyć byśmy byli pokorni jak On sam jest pokorny. Bóg się nie obraża na wzór ludzki gdyby tak było dawno jako ludzkość byśmy nie istnieli. Możemy jedynie obrazić i zniekształcić obraz Boży w sobie któryś my od Niego otrzymali.
TJ
~Tylko Ja
19 października 2020, 23:54
Chrystus nigdy nie chciał mieć władzy królewskiej rozumianej politycznie.
HP
~Henryk Plaza
18 października 2020, 15:59
Na mocy udzielonych mi sakramentów Chrztu i Bierzmowania: poniosło Ojca na manowce, ponieważ nikt z nas w Kościele świętym nie jest doskonałym dlatego proszę Ojca o powściągliwość i pokorę. Jezus mówi do nas: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!» Mk 1,15 jego słowa dotyczą dnia dzisiejszego i jeżeli dożyjemy jutrzejszego i tak do końca świata, chyba, że umrzemy wcześniej. Błogosławieństwo Boga Wszechmogącego Ojca i Syna i Ducha Świętego niech pozostanie z Ojcem na zawsze. Amen
PG
~Profesor Goryczka
18 października 2020, 15:33
Fałszywe rozumowanie
WB
~Wojtek Bezportek
20 października 2020, 11:35
Taki z ciebie profesor jak z koziej ... trąbka ot i tyle
AO
~Anna Oronska
17 października 2020, 10:58
Dziękuję za ten artykuł. Dosadny, ale przypomina prawdę, ze Jezus był (JEST) prawdziwym Bogiem i prawdziwym CZLOWIEKIEM. A mam takie wrażenie, ze wielu dzisiejszych katolików nie wie o soborze chalcedonskim... Zauważyłam, ze przy dyskusjach o sposobie udzielania komunii sw. zwolennicy udzielania do ust najczęściej mówią o przyjęciu Najświętszego Sakramentu, a ci co na rękę - o przyjęciu Jezusa. Oczywiście jedni i drudzy maja rację, ale chyba mówi to cos o sposobie przezywania wiary

Skomentuj artykuł

Paweł Koniarek OP: to jest największa profanacja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.