Pielgrzymki 2022. #NiezbędnikPielgrzyma - nowa propozycja, by poznawać Jasną Górę

Pielgrzymki 2022. #NiezbędnikPielgrzyma - nowa propozycja, by poznawać Jasną Górę
Fot. Radio Białystok / Youtube
KAI / kb

Gdzie znajdziemy serce Jasnej Góry, a gdzie zobaczymy oryginalne mury z czasów potopu szwedzkiego, m.in. na te pytania odpowie cykl #NiezbędnikPielgrzyma. To inicjatywa portalu niedziela.pl we współpracy z Jasnogórskim Centrum Informacji oraz Biurem Prasowym Jasnej Góry.

Od dziś przez 14 dni na portalu niedziela.pl zamieszczane będą teksty i nagrania ukazujące najważniejsze, najbardziej tajemnicze i jeszcze nieznane (jak Bastion św. Barbary) miejsca sanktuarium.

#NiezbędnikPielgrzyma

Poznaj Jasną Górę od środka! Jasna Góra, jakiej być może nie znasz! – brzmią zachęty na stronie niedziela.pl, aby z nowej perspektywy i trochę „od kuchni”, poznać duchową stolicę Polski.

„Dlaczego Cudowny Obraz nosi miano cudownego? Skąd u Maryi na obrazie suknie różnego koloru? Które miejsca znane są ze szczególnej modlitwy? Dlaczego pielgrzymi często na pamiątkę z Jasnej Góry kupują złote róże?” – na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź już od dziś do 14 sierpnia na niedziela.pl.

DEON.PL POLECA

#NiezbędnikPielgrzyma jest swoistym przewodnikiem online, który pozwoli lepiej poznać, zrozumieć i docenić wielkie znaczenie jasnogórskiego sanktuarium, a tym samym znaleźć chwilę na refleksję.

Dziś w pierwszym odcinku o tym, dlaczego obraz Matki Bożej jest nazywany cudownym.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Częstochowa jest domem Matki Polaków – Czarnej Madonny. Jak dobrze go znamy?

Tysiące cudownych uzdrowień, pielgrzymi z najdalszych zakątków świata i legendy, które rozpalają wyobraźnię milionów wierzących.

Czy klasztor w Częstochowie nawiedził sam Mesjasz? Kto...

Skomentuj artykuł

Pielgrzymki 2022. #NiezbędnikPielgrzyma - nowa propozycja, by poznawać Jasną Górę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.