Podczas mszy świętej zmarł ks. Henryk Czajka. "Niezwykle dobry i życzliwy człowiek"

Podczas mszy świętej zmarł ks. Henryk Czajka. "Niezwykle dobry i życzliwy człowiek"
W wieku 60 lat zmarł ks. Henryk Czajka (Fot. depositphotos.com)
nowiny24.pl / tk

W wieku 60 lat podczas niedzielnej mszy świętej zmarł ks. Henryk Czajka, proboszcz parafii pw. św. Anny w Niewodnej. W tym roku obchodziłby 35-lecie kapłaństwa.

„Pogrążeni w smutku zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym w wieku 60 lat zmarł ksiądz proboszcz Henryk Czajka” – czytamy we wpisie parafii pw. św. Anny w Niewodnej na Facebooku.

Kim był ks. Henryk Czajka?

Jak czytamy na portalu nowiny24.pl, „Ksiądz Henryk Czajka urodził się w Trzcinicy, święcenia kapłańskie przyjął 24 czerwca 1988 w Przemyślu. Pełnił posługę m.in. w parafii w Kołaczycach. Był zawsze blisko ludzi, przyjacielski, ciepły, otwarty”.

„Bardzo dobrze księdza wspominam, gdy był w Gogolowie na parafii, dobry ksiądz i człowiek. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie” – napisała jedna z internautek pod postem z informacją o śmierci księdza.

DEON.PL POLECA

„Nie mogę w to uwierzyć. Uczył mnie w szkole średniej, pisał mi opinię do Seminarium, a później współpracowaliśmy w jednym dekanacie w początkach mojego kapłaństwa. Niezwykle dobry i życzliwy człowiek. Odpoczywaj w pokoju” – dodał inny użytkownik.

Msza święta w intencji zmarłego ks. Czajki będzie odprawiana w kościele w Niewodnej codziennie od wtorku do piątku. Po mszy będzie odmawiany różaniec. Pogrzeb kapłana odbędzie się we wtorek 21 marca o godzinie 12:00.

Źródło: nowiny24.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jan Twardowski

Ks. Jan Twardowski, jako kaznodzieja i poeta pokazywał, że świętość nie jest oderwana od codzienności, a świętych można spotkać już tu, na ziemi. W rozważaniach i w wierszach pytał, co robić, żeby być świętym. I...

Skomentuj artykuł

Podczas mszy świętej zmarł ks. Henryk Czajka. "Niezwykle dobry i życzliwy człowiek"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.