Nie żyje aktor Mirosław Kowalczyk. Grał w "Klanie", "Na wspólnej" i "M jak miłość"

Nie żyje aktor Mirosław Kowalczyk. Grał w "Klanie", "Na wspólnej" i "M jak miłość"
fot. Depositphotos
rmf.fm / e-tetar.pl / pk

Zmarł Mirosław Kowalczyk, aktor znany z wielu polskich seriali. Artysta odszedł w wieku 65 lat. Grał takich produkcjach jak "Kryminalni", "Samo życie", "Barwy szczęścia", "Klan", "Na wspólnej" i "M jak miłość".

Jak podaje portal rmf.fm, aktor zmarł 5 marca, jednak dopiero przed weekendem informacja o jego śmierci trafiła do mediów. Wiadomość o śmierci Mirosława Kowalczyka przekazał w czwartek wieczorem na portalu e-teatr.pl Rałaj Dajbor.

"Informacja śmierci Mirka Kowalczyka i o tym, że spoczął na Cmentarzu Wolskim w Warszawie pojawiła się w mediach niemal trzy tygodnie po fakcie. Smutno mi, że już nigdy go nie spotkam. Żegnaj Mirku!" - napisał Rafał Dajbor i dodał: "Zarówno na scenie, jak i w filmie grywał przeważnie role drugoplanowe i epizodyczne. Na ekranie pojawił się po raz pierwszy w »Najdłuższej wojnie nowoczesnej Europy«, serialu Jerzego Sztwiertni z 1981 roku. Grał u Krzysztofa Zanussiego, Andrzeja Trzos-Rastawieckiego, Andrzeja Konica, Barbary Sass, Władysława Pasikowskiego, Jana Kidawy-Błońskiego, Konrada Niewolskiego. I oczywiście w bardzo wielu popularnych tasiemcowych serialach - od »W labiryncie« po »Na sygnale«. A także w licznych reklamach".

DEON.PL POLECA

"W latach 2003-2010 występował w serialu »Na Wspólnej«, w którym wcielał się w tłumacza języka włoskiego. Poza tym przez wiele lat grał ochroniarza w »Klanie« - dodaje portal rmf.fm.

Źródło: rmf.fm / e-tetar.pl / pk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Thomas Keating OCSO

Czym jest modlitwa głębi i jak zacząć ją praktykować?
W jaki sposób zasmakować jej duchowych owoców: pokoju, skupienia, poczucia Bożej obecności?
Jak łączyć kontemplację z działaniem?

Ojciec Thomas Keating (1923–2018), założyciel i duchowy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nie żyje aktor Mirosław Kowalczyk. Grał w "Klanie", "Na wspólnej" i "M jak miłość"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.